Onko yhdessäkään suhteen päättymisessä käynyt sillä tavalla, että molemmat osapuolet oli jatkaneet näyttelemistä. Ei nyt tule muita tapauksia mieleen kuin että toinen olisi lopettanut sarjassa.
Ulla, Elina, Tuomo... kaikki ne lopetti.
Onko käsikirjoittajilla noin tylsä mielikuvitus.
Ulla, Elina, Tuomo... kaikki ne lopetti.
Onko käsikirjoittajilla noin tylsä mielikuvitus.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Roomeo ja Julia seurustelivat, mutta jatkavat.
Tanja ja Ossi sekaantuivat toisiinsa, mutta jatkavat.
Maarit Salinilla ja Lasse Sievisellä oli suhde.
Ismo on aikoinaan muhinoinut Maaritin kanssa.
Ami ja Jenni ovat olleet naimisissa.
Onhan niitä ollut paljonkin. Esimerkiksi Tanja ja Ossi seurusteli, ja molemmat jäi sarjaan. Sama juttu myös Roomeon ja Juulian kanssa. Mutta jos tarkoitat näitä pitkään yhdessä olleita niin ei tule mieleen..!! Sitä paitsi se ei ole käsikirjoittaja joka päättää lähteekö joku sarjasta. Esimerikiksi näyttelijällä voi olla joku oma syynsä että lähtee. !!
kirjoitin, mutta just näitä "pitkiä" suhteita tarkoitin, joista jonkunlaisena esimerkkinä Romeo ja Juulia.
Lassen ja Maaritin muutamaa kertapa... en seurusteluksi laske.
On varmasti vaikea tilanne käsikirjoittajalle, kun joku lähtee sarjasta, mutta ettei toistettaisi aina samaa kaavaa voisi joskus seurustelua jatkua etäsuhteena . Tästä saisi vielä mielenkiintoisia juonikuvioita miten sarjaan jäävä henkilö käyttäytyy tilanteessa.
elina ja ossi seurustelivat, jatkoivat molemmat
katri ja riku seurustelivat, riku alkoi juomaan
sauli ja heli seurustelivat ja pysyivät ystävinä
...