Mitä ovat vasemmistolaiset tehneet 12 edellistä

kun olivat hallituksessa. Leikkasivat vain köyhiltä sosiaalietuuksia, jopa työttömyyskorvauksia.
Eläkeläisiä ja lapsiperheitä rokottivat. Ja Lipponen vain matkusteli ja kyttäsi pääkomissaarin paikkaa.
162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

mukana Lipposen I hallituksessa 1995-99. Kuka sitä nyt enää jaksaa muistaa mitä ne tekivät kun niillä oli "vain" opetusministerin ja II työministerin salkut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vuotta kirjoitti:

kun olivat hallituksessa. Leikkasivat vain köyhiltä sosiaalietuuksia, jopa työttömyyskorvauksia.
Eläkeläisiä ja lapsiperheitä rokottivat. Ja Lipponen vain matkusteli ja kyttäsi pääkomissaarin paikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu