veristä limaa

Minulla oli pitkällinen ja flunssa ja sen jälkeen olen sylkenyt aamuisin (ja päivisinkin) veristä limaa keuhkoista. Vaarallista???
1262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

menisin lääkäriin tutkimuksiin. Keuhkotulehduksen aikana voi ohimenevästi olla hieman verta yskityssä limassa, mutta jos se vaan jatkuu, pitäisi tutkia ettei vaan ole keuhkosyöpä tai tuberkuloosi, tai on niitä kai muitakin mahdollisia syitä. Mutta ehdottomasti tutkia pitää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keuhkoista kirjoitti:

Minulla oli pitkällinen ja flunssa ja sen jälkeen olen sylkenyt aamuisin (ja päivisinkin) veristä limaa keuhkoista. Vaarallista???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu