Volvoilijoita morkataan!

5401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mikä olikaan vanha sananlasku koirasta ja kalikasta?

Äänestä

Minun kokemukseni mukaan volvot on aina tien tukkona, mutta mulla on ehkä liian vähän ajokokemusta, vasta reilut 30v ja yli miljoona kilometriä. Tänä vuonna minut on kyllä ohittanut 2 volvoa (?), mutta minä olen ohittanut ainakin 100 volvoa kun ovat kankeina liikenteen haittana. Kerran vaimon ohitti yks volvo, vaimo ajoi vain 120km/h, kohta volovo oli tienposkessa konepelti auki, nousi kesäkuumalla kauheat höyryt.

Äänestä

Empä ole volvoja juuri kehuttavan kuullut tuttavapiirissäni josta myös volvoja löytyy, tiedä sitten.

Äänestä

Minusta tuossa on ihan asiaa. Tulin juuri pikareissulta Helsingistä ja törttöilijät olivat jälleen kerran Volvisteja. Niin kaupunki kuin maantieliikenteessä. Yksi seilasi kaistojen väliä, oli varmaan kännissä tai sitten liian tehokas auto? Tai sitten se volvon kehno ohjaus on totta...

Noh kaksi kappaletta VAG autoilijoita mahtu Links Fahrereihin (ja olivat ainoat) motarilla. Hassuinta oli vielä se, että molemmilla oli samat kirjaimet rekkarissa :-) Sumaripellet ovat nykyään Nissan/Renault perheestä.

Äänestä

Syy on auton, ei kuskin. Volvon nykymallit ovat mahdottoman mukavia ajaa, tehokkaat koneet jne, ei ihme että nopeus nousee varkain ja välillä tekee mieli "vetäistä" köröjonoista reippaasti ohi.

Itse olen ihmisenä itse positiivisuus, ystävällinen enkä väkivaltainen, mutta Volvolla ajaessa vauhti karkaa ja ohitusten sujuessa vauhdilla se näyttää muista aivan päättömältä agressiiviselta kaahaukselta. Totuus on se, että kiukkuisimmat ja agressivisimmat autokuskit löytyvät epämukavista, ilmastoimattomista ja heikkotehoisista ajokeista.

Koettakaa päästä Volvo-antipatioistanne esimerkiksi koeajamalla V70 2,4T...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rammy kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=95&conference=531&posting=22000000000904577

Perkele!

Eikö muka muut oo pahempia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu