Missä kannattaisi ostaa cobran häläri lisä herkuilla ja Rostran vakionop. säätimen ja siihen vielä asennus pk seudulla.
Hälytin
autoon
7653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Katsoppa vaikka AlfaLinen nettisivulta jälleenmyyjät http://www.alfaline.fi
ja sieltä kohta: Cobra autohälyttimet ja edelleen jälleenmyyjät, jotka löytyvät lääneittäin ja edelleen paikkakunnittain.
...
Cobra on aivan paska ja maksaa aivan sikana. Osta Viper 700 ESP osoitteesta www.halytin.com. Itse ostin sen ja kaukostartti on todella kätevä ainakin automaattivaihteisessani. Iskuntunnistimet ja mikroaaltotutkat vakiona ja ohjelmoitavia lisäkanavia. Itse päädyin tähän vertailemalla ominaisuuksia osoitteessa:
http://www2.vakes.fi/lvk/vat/halytinl.htm
Puolet Cobran hinnasta on ilmaa. Todellinen laatu tulee Usasta.
Mites sitten semmoinen "pikku juttu" kuin Cobra on KAIKISSA hälytesteissä ollut yksi parhaista. Asennusvirheistä johtuvia ongelmiakaan ei ole kun Cobraa myydään vain asennettuna ja takuu on 2 vuotta (laitteilla ja asennuksella). Kannattaisi muuten kurkata sitä Viperin valmistusmaata, se kun ei ole mainostamasi USA.
Eihän Nokian puhelimiakaan valmisteta Suomessa vaan Kiinassa, Malesiassa, Venäjällä jne. Cobra on ehkä pärjännyt testeissä siksi, että se on hyvää keskitasoa ja lehdethän testaa parhaaksi sen, mistä niille eniten maksetaan: Viperia ei ole tiettävästi testeihin edes kaupiteltu, kuten ei Rolls Royceakaan. Viper 700 ESP on kiistattomasti markkinoiden ykkönen.
Sinähän olet vielä halvempi mainospaikka kuin lehdet, niille kun pitää maksaa, mutta sinä mainostat tavaraa, jonka SINÄ olet ensin maksanut. Myy itsesi muillekkin, saat nopeammin rahaa.
Cobra on aivan paska ja maksaa aivan sikana. Osta Viper 700 ESP osoitteesta http://www.halytin.com. Itse ostin sen ja kaukostartti on todella kätevä ainakin automaattivaihteisessani. Iskuntunnistimet ja mikroaaltotutkat vakiona ja ohjelmoitavia lisäkanavia. Itse päädyin tähän vertailemalla ominaisuuksia osoitteessa:
http://www2.vakes.fi/lvk/vat/halytinl.htm
Puolet Cobran hinnasta on ilmaa. Todellinen laatu tulee Usasta.