..vatsassa möyryää.. vatsasani on pyörrmyrsky.. tai sitten siellä on vihainen doobermanni..
maltitolipeikko
7
206
Vastaukset
- hilda-hymy
sun massuusi on peikko päässyt.
Saitkos sää sen sormes poies siitä pullosta?
Täytyskös sun myrkyttää se peikko sellasilla maitohappokapseleilla, saa apteekista.
Tehoo ne dopermanneihinkin, jotka on eksyneet massuun...siis pullosta.. en tiedä kuinka päässyt peikko massuun.. lienenkö nukkunut suu auki.. tai sitten se tuli olut mäyriksen kera..
- hilda-hymy
pervokki kirjoitti:
..siis pullosta.. en tiedä kuinka päässyt peikko massuun.. lienenkö nukkunut suu auki.. tai sitten se tuli olut mäyriksen kera..
kanssa aika kamala juttu....osaa olla aikas ärhäkkä...
Huomenna on kevään ensimmäinen päivä, ihanaaa... hilda-hymy kirjoitti:
kanssa aika kamala juttu....osaa olla aikas ärhäkkä...
Huomenna on kevään ensimmäinen päivä, ihanaaa.....ja huomenna pitäisi päästä viimeistään uuteen betonikuutiooni..
- hilda-hymy
pervokki kirjoitti:
..ja huomenna pitäisi päästä viimeistään uuteen betonikuutiooni..
homma jos massu ärhentelee.....
No jospa se rauhottuis, kun hoidat sitä hyvin.
Ja mä lähetän virtuaali puh puh puhin...
- on toi;
http://www.iltalehti.fi/turku/200802287314766_tu.shtml
Vaarallinen antibioottiripuli yleistyy Varsinais-Suomessa | Turku | Iltalehti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714575Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464342SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352339Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131189
