Miten suhtaudutte asiaan?
Mormonit ja homous
Mika T.re
6879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ensimmäinen käsky, jonka Jumala antoi Aadamille ja Eevalle, koski heidän mahdollisuuttaan aviomiehenä ja vaimona tulla vanhemmiksi. Me julistamme, että Jumalan lapsilleen antama käsky lisääntyä ja täyttää maa on yhä voimassa. Me julistamme tämän lisäksi Jumalan määränneen, että pyhiä lisääntymisen voimia tulee käyttää ainoastaan miehen ja naisen kesken, jotka on laillisesti vihitty aviomieheksi ja vaimoksi.
...todistaa koko Raamatun täydeksi bullshitiksi - samoin kun mormonin kirjan. Homous on X-kromosomin vastaisku Y-kromosomille. Jos ette ole sattuneet tietämään, niin kromosomit ovat itsekkäitä ja haluavat monistaa itseään. Näin käy siis homojen tapauksessa: x-kromosomi pääsee kostamaan päällepäsmäri-y-kromosomille. Lopputulos on sitten sitä naisellista miestä. Mormonit kammoavat homoja kuten perinteiset kristilliset uskot, mutta nykyään nämä ns. perinteiset kritsilliset tsyrkkanit (tai siis voi niitä lahkoiksikin sanoa) hyväksyvät homouden siksi, että saisivat riveihinsä homoja. Surkeaa nuoleskelua rahan vuoksi. Ei sen puoleen, kyllä se olisi morkuillekkin kunniaksi myöntää, että luonto on luonto ja 1800-luvun uskontotiede ei oikein osannut vielöä ymmärtää luontoa. Pankaa homot toisianne persiisseen, se ei minua haittaa. kunhan en itse ole aktia todistamassa. jäk.
Ihmiset ovat jo lisääntyneet niin tehokkaasti, että alkuperäinen käsky on täytetty.
Meitä käskettiin Paratiisissa myös vaalimaan kaikkea luomakuntaa. Nyt on sen käskyn täyttämisen aika ja sillä on kiire. Muuten ei lapsenlapsillamme ole missä elää ja lisääntyä.
http://www.affirmation.org/
jonka kaikki jäsenet eivät ole MAP-kirkon jäseniä. Osa kuitenkin on, joten eiköhän sekaan sovi ainakin yksi maksukykyinen ja -tahtoinen taikakalsareihin sonnustautuva tuleva homojumala.
Viestissäni.
Tähän tulee kovasti mormonien kirjoituksia joissa sanotaan ettei se nyt niin kauheaa ole ja onhan se mutta ihmisiä ovat ja täytyy vaan olla selibaatissa ja se on ok.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000259&posting=22000000033077158
Tuossa nyt aluksi hyvä artikkeli asiasta.
90-luvulla oli mormoneilla "shokkiterapiahoitokeskuksia" homoille.
"
The so-called electroshock conditioning starts in the downtown Salt Lake City office of psychologist and active Mormon Robert Card. First, electrodes are strapped to the homosexual's arms or fingers, biofeedback monitors are attached to his head, and a circular electronic sensor is placed around his penis. Next, the patient sits in a darkened room where he views videotapes of heterosexual and homosexual sex acts.
If the patient gets an erection while watching the heterosexual tapes, a biofeedback digital-display monitor registers a positive numerical reading. But if the patient begins to have an erection while viewing the homosexual tapes, the electrodes strapped to his arms or fingers deliver an electrical shock."
Nykyinen apostoli Boyd K. Packer on pitänyt konfenssipuheen jonka aikana kertoi tarinan hänen luokseen huolissaan tulleesta lähetyssaarnaajsta. Oli lyönyt homon tajuttomaksi ja Packer oli helpottunut ja sanonut että "siinäkö kaikki?" ja sanoi että itse olisi tehnyt samoin mutta se ei olisi sopinut hänen arvolleen. Tähän mormonit vastaavat useasti että siinä oli jonkinlaista raiskausyritystä että näin teki, mutta mikään asia puheessa ei siihen viittaa. Saman miehen mukaan myös masturbaatio tekee kaikista homoja.
Utahissa on Yhdysvaltojen eniten väkivaltaa homoja kohtaan, kuten myöskin homojen suorittamia itsemurhia.
Profeetta Spencer Kimball kirjoitti vuonna 1980 että homoseksuaalisuus on tuhonnut monia valtioita ja kaupunkeja, kuten Rooman ja muinaisen Kreikan. Saman miehen mukaan hän näkisi lapsensa mielummin kuolleina kuin että olisivat homoseksuaaleja.
1995 apostoli Faustin mukaan homojen olemassaolo tuhoaa perheet ja raivostuttaa Jumalan.
Kaikki kunnia kyllä edesmenneelle Hinckeylle, hän ei ollut noin radikaali ajatuksissaan. Ajat ovat ehkäpä muuttumassa.
http://www.youtube.com/watch?v=K5zOlPsO6U4&NR=1