Kristittyjen pitäsi kehittää tuotettaan.

Muslimit tarjoavat paljon kristittyjä enemmän, joten islam leviää voimakkaammin kuin kristinusko.

Kristinuskon myyvin artikkeli oli kuolemanjälkeinen elämä. Mutta kristittyjen taivas on todella tylsä paikka muslimien paratiisiin verrattuna.

Ei mitään lupauksia seksin suuntaankaan ole kristittyjen marttyyreilla.

Toista on muslimeilla (miehillä). Neitsyitä 72 kpl. Siinä tarjous, josta ei voi kieltäytyä.
3124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ajassa aivan läkähtymispisteeseen asti, ainakin mulla ja mun tosimiehellä. ei oikein osaa kaivata enempää ...

Äänestä

Kristittyjen tuotekonsepti perustuu käytännön kokemukseen, jota on hankittu sekä avioliitossa että pakanoiden orgioissa. Toisinsanoen siihen Jeesuksen *lupaukseen*, että taivaassa ei enää mennä naimisiin, vaan kaikki ovat vapaita kuin enkelit. Yksi mies ja 72 neitsyttä ei nimittäin kuulosta taivaalta vaan helvetiltä. Kuka muka jaksaisi hoidella 72 nuorta naista? Sitäpaitsi tuollainen tilanne johtaa ennemmin tai myöhemmin hillittömyyteen ja sen kautta seksiaddiktioon, joka johtaa epäjumalanpalvelukseen, joka johtaa helvetintulen rangaistukseen. Tuota ei voi välttää, sillä ihmiset vain on rakennettu sillä tavalla... ei toisinsanoen Islam ei lupaa paratiisia vaan ansan, jonka kautta mennään helvettiin vielä rikkinäisempänä. No... näin ainakin minä näen asian.

Äänestä

Markkinatutkimukseni mukaan islamin markkinointitekniikka on tehokkaampi tänään sen vuoksi että se on modernisoitunut aggressiiviseksi, hyökkääväksi mainostajaksi. Pilkkaajat, arvostelijat ja tuotteesta luopuneet tapetaan. Myös erilaiset pommit oheistuotteina heikentävät kilpailijoiden asemaa ja strategioita.

Sinua kiinnostava artikkeli on ainoastaan seksi ja neitsyet, ja näköjään otat innolla muslimien tarjouksen vastaan ja liityt joukkoon! En kuitenkaan pysty onnittelemaan sinua valinnastasi vaikka ihailemaasi artikkelia pääset nauttimaan varmasti helposti ja hyvin nopeasti kun vain ilmoitat halukkuutesi päästä heidän paratiisiinsa.

Me kristityt emme kehitä päätuotettamme, Hänhän on jo täydellinen, Jeesus Kristus! Artikkelit joita Hän tarjoaa, ovat lukuisat ja ylenpalttiset lukuun ottamatta mainittua seksiä, joka siis jää muslimeille. Ihmettelen mitä heidän naismarttyyreilleen tarjotaan? Ja marttyyrien äitejäkin Allah voisi mielestäni kyllä jotenkin aivan erikoisesti huomioida...
Näin ajattelen vain myötätunnon vuoksi.

Taivaassamme ovat Jumala ja enkelit ja lukematon pyhien ihmisten joukko, siis mielestäsi tylsä väki, eikä siitä ole kerrottu sen enempää kuin mitä ilmestyskirjan viimeisissä luvuissa on ilmoitettu. Luvut 21 ja 22. Huvituksista on mainittu ainoastaan laulaminen ja soittaminen. Kaikki muu on yllätystä. Odotamme sitä kärsivällisyydellä, joka on määrätty ominaisuudeksemme. Täytyy sanoa että sitä meiltä kyllä koetellaankin hyvin kovasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


J.Edgar kirjoitti:

Muslimit tarjoavat paljon kristittyjä enemmän, joten islam leviää voimakkaammin kuin kristinusko.

Kristinuskon myyvin artikkeli oli kuolemanjälkeinen elämä. Mutta kristittyjen taivas on todella tylsä paikka muslimien paratiisiin verrattuna.

Ei mitään lupauksia seksin suuntaankaan ole kristittyjen marttyyreilla.

Toista on muslimeilla (miehillä). Neitsyitä 72 kpl. Siinä tarjous, josta ei voi kieltäytyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu