kumoaa alemman päätöksen ,joka tuli lautamiehen takia,vaikka oikeusoppinut olisi ollut toista mieltä.
Kyllä pääministerilläkin pitää olla oikeus yksityiselämään, ettei sillä voida rahastaa epäonnistuneen suhteen kuittaamiseksi.
Kyllä pääministerilläkin pitää olla oikeus yksityiselämään, ettei sillä voida rahastaa epäonnistuneen suhteen kuittaamiseksi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hylkäsi Matin,sitä saa mitä tilaa,Vanhanen on pettänyt kaikki ystävänsä,tuskin hyväveli järjestelmä toimii hovissakaan.
Teosta ei kirjoitettu loukkaustarkoituksessa, joten mitään rikosta ei tapahtunut. Niin ja niitä pahimpia tekstiviestejä ei julkaistu.
Olisi muuten Matin kannattanut miettiä sitä yksityisyyttä ennen kuin alkoi esitellä kotia ja perhettään itse julkisuudessa...
päätös pitää, muutenpahan saattaa olla enää tästedes mitään omaelämäkerrallista aika vaikea julkaista.( On siinä nyt perunaruuat päässy kunniaan )
nyt ei homma mennyt niin putkeen kuin Heikki Haavistolla(KESK), joka ajoi naisen yli SUOJATIELLÄ ja jatkoi samalla vauhdilla kotiin juomaan olutta kun oli niin järkyttynyt. Silloin tosin tuomarien suut tukittiin heti alkuunsa.
Keskustan jäsenkirjalla yleensä saa erioikeuksia, mutta nyt meni jokin pieleen - lautamiehen olisi pitänyt edes olla sairaana tänään.