Ateistien puolesta

Rukoillaan ateistien puolesta ettei islamin Allah kehoittaisi tappamaan ateisteja jos nämä eivät käänny muslimeiksi.
6211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

odottelen muslimia, joka tulee mut ateistiksi toteamaa. saadaan ehkäpä minuutin keskustelu aikaiseksi?

T: vapaa-ajattelija

Äänestä
  • Mees haukkumaan Allahia ja Mohameddia kebab-paikkaan.

    Äänestä

Mikäs siinä estää teitä rukoilemasta. Vapaassa maassa saa rukoilla.

Mitä tappamiseen tulee, se taas ei ole vapaassakaan maassa luvallista, sillä sen kieltää ihan maallinen valtion laki.

Onneksi maassamme ei ole uskonnollisia lakeja, sillä Pyhät Kirjat heimolainsäädäntöineen mahdollistaisivat uskonnolla perusteltavan murhaamisen ja väkivallan.

Äänestä
  • Tiedätkö kuinka paljon muslimit ovat tappaneet kristittyjä?

    Äänestä

  • moke 3 kirjoitti:

    Tiedätkö kuinka paljon muslimit ovat tappaneet kristittyjä?

    Jos tuolle tielle lähdetään niin toimii se toisinpäinkin.

    Eikä nyt mukavuussyistä peruuteta 1990-lukua kauemmaksi:

    Irakin kauppasaarto (1991-2003): tuhansia lapsia ja sairaita kuoli lääkkeiden puutteeseen.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Irakin_sota#Sotaan_kohdistettua_kritiikki.C3.A4


    Bosnian sota (1992-1995): mm. Srebrenican joukkomurhassa serbien joukot surmasivat tuhansittain muslimisotavankeja. Perusteina kenraali Ratko Mladicilla ja Jugoslavian presidentti Slobodan Milosevicillä oli, että he olivat suojelemassa kristittyä Eurooppaa muslimeilta.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Bosnian_sota


    Kosovon sota(1996-1999): Jugoslavian joukot murhaavat kosovonalbaaneja. Peruste: Kosovo on kristillisen Serbian pyhää maata, jolla 1300-luvulla käytiin serbeille merkittävä (joskin häviöllinen) Kosovo Poljen taistelu turkkilaisia vastaan.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Kosovon_sota


    Afganistanin sota (2001- ): NATO:n pommikoneet pommittavat siviilikyliä.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Afganistanin_sota


    Jatkuva konflikti Israelin ja palestiinalaisten välillä (1948- ): "Kristityt sionistit" tukevat kaikessa Israelin toimia ja kohtelevat palestiinalaisia toisen luokan kansalaisina joiden pitäisi asua jossain muualla, koska juutalaiset ovat Raamatun luvattu kansa ja Jeesus tulee ja käännyttää heidät pian.

    (Mainittakoon, että välttämättä itse en näe asioita näin mustavalkoisina, mutta huomautan, että monet muslimit näkevät, ja ao. esimerkkien valossa esittävät kuinka muslimit niin monessa paikkaa ovat kristittyjen ristiretkeläisten sorron ja murhaamisen uhreina.)

    Äänestä

  • moke 3 kirjoitti:

    Tiedätkö kuinka paljon muslimit ovat tappaneet kristittyjä?

    ja kuinka paljon ne on tappaneet ateisteja ja muslimeita. Kyllä ne toisiaan huiskii Lähi-idässä mennen tullen.

    Shiioilla ja sunneilla on joku ikivanha kiista siitä kuka on joskus muinoin ollut kenenkin jälkeläinen ja siksi niillä on eri porukat.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


rukoilemisesta kirjoitti:

Rukoillaan ateistien puolesta ettei islamin Allah kehoittaisi tappamaan ateisteja jos nämä eivät käänny muslimeiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu