mutta pitäisi jumaluta aikuisen ihmisen ymmärtää mitä on odotettavissa kun kiimassa pörrää deittipalstoilla ja kerää sieltä "päänahkoja". Siitä on seurauksensa, mutta lapsellista on tämä kansan rahoilla käytävä käräjöinti turhasta aiheesta. Homman on saanut käyntiin asemaansa ansiosta ja saanut siirrettyä kustannukset kansalaisille kun on "hyväveli" systeemin sisällä saanut syyttäjän ottamaan asian ajaakseen. Vaikka rikosta ei kyllä ole voinut esitutkinnassa löytyä. Ja nyt valitetaan hoviin, jossa "hyväveli" systeemi saa autettua Mattia.
Onhan se hienoa kun pääministerikin on
noin kansanomainen,
8346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tykkää ukko näköjään pyöriä otsikoissa. Sen Kurosenhan tämä prime minister löysi juuri suomi24:n palstalta.
Että eikö tuossa asemassa oleva äijä löydä muuta tappa löytää akka.
Toivottavasti ulkomaiset lehdet kirjoittavat ivakirjoituksia riittävästi, niin tietää muu maailma, missä Suomi sijaitsee.
Nyt on tuo entinen missikin vapaana, siis Vienonen eli tarrais nyt häneen, kun on jo varmaan tutustuttu ja molemmat lisäksi keskustalaisia. Eli sama arvomaailma molemmilla: tiedä sitten noista juomatavoista... ja jaksaako joku toinen syödä päivästä toiseen uuniperunoita!
... eikös joku vuosi sitten Tampereen Ilveksessä iltapäivälehtien mukaan tehneet ns. tuttavuutta?
Pääministerin mukaan he tapasivat ensimmäistä kertaa IKEA:ssa, missä PM auttoi ensituttavuuttaan tavaroiden kantamisessa.
Ruusunen kertoi heidän todellisuudessa tavanneen Internetin kautta. Miksi pääministeri salasi asian ja kertoi tapaamisesta toisin?
"The book, The Prime Minister’s Bride, claimed that Mr Vanhanen did not meet 36-year-old Miss Ruusunen in IKEA when helping her carry furniture, as he himself had claimed. Instead, they met on a dating website when the Prime Minister answered Miss Ruusunen’s ad."
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article3489927.ece
Jonkin kepun puoluekokouksen yhteydessä vieraili tämän "Mattin" huoneessa, joku sitten narautti. En nyt tiedä liittyikö sitten asiayhteyteen, kun Vanhaset jonkin (sopivan) ajan kuluttua erosivat.
kolmen lapsen yksinhuotaja äiti joka tienasi leipää lapsilleen. Oletko tietoinen oliko hänellä siellä vittu levällään? Muistaakseni Vanhaset olivat jo eronneet, kun hän kohtasi tään ruususen?
ilveksessä ollut, ruusunen on köyhä vaikkakin on miesmaailmassa rikkaus! Iltapäivälehdetkin ovat menneet sekaisin, eivät silti ole tietoisia kaikista ruususen liikkeistä.
pysytellä akoista kaukana ja lähennellä vain halkopinoja!
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1488781
ystäviä, näin olen asiasta kuullut kerrottavan hyvin tietävältä taholta, ja sympaattinenhan tuollainen haksahdus on, lähteä nyt netistä poimimaan itselleen tyttöystävää!