Eikös Jehovia ole maailmassa miljoonia? Jos porukka valitaan paratiisiin suhdelukujen mukaan niin Suomen jehovista pelastuu enintään 8 henkilöä. Mitä muut sitten tekevät? Joutuvat helvettiin?
Eikö tämä ole aika lohduton tulevaisuus? Lotossakin on parempi mahdollisuus voittaa.
Heränneille toivotan tervetulleeksi ev.lut kirkkoon! Meillä on mukavaa.
Eikö tämä ole aika lohduton tulevaisuus? Lotossakin on parempi mahdollisuus voittaa.
Heränneille toivotan tervetulleeksi ev.lut kirkkoon! Meillä on mukavaa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kuulemma yksi mies Tervolasta. Se on varmistettu asia.
kuokkii peltoo paratiisissa! Sillä pakkohan jehovien on viljellä, jotta ruokaa saavat, kun kerran maanpäälle paratiisiin jäävät. Me muut uskossa olevat jotka uskomme Jeesukseen Kristukseen pääsemme taivaaseen! Kyl jämti on näin!
siksi jt- naisilla on paljon korujan ja sormuksia koska taivaspaikka tätyy taivaan portilla ostaa pietarilta niin kuin Raamatussa sanotaan.
tuohon ei viiti ees vastata
Miljoonia ihmisiä tai kuka tietää lukua, asuttaa maan, se on niinku meren hiekkaa sanoo raamattu.Ainut on se sataneljäkymmentä tuhatta jotka menee taivaaseen niinku ilmestyskirja sanoo
Kuka kuuluu?
Kriteereitä ovat mm seuraavat: kuuluu johonkin niistä 12 juutalaisesta suvusta, mies, "ei saastuttanut itseään naisen kanssa", elossa.
Näin siis ilmestyskirjan mukaan. Se on raamatussa ;)
saa laittaa sihen nokkaansa.
Omituista:
Minä ja enemmistö 144.000:sta ei ole koskaan kuullut mitään kansainvälisestä vartitotorniseurasta.Pitävät sitä humpuukina.