Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kysymys ulkomaisista buukkereista

Nehän pitävät panoksen, jos ottelu perutaan. Sanovat vain et "mitäs pelasit". Toimiiko se myös toiseen suuntaan, että jos sulla on 2 kohdetta tuplana ja toinen perutaan, niin saatko pitää sen yhteiskertoimen vai muutetaanko perutun ottelun kerroin 1:ksi?
1121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on peräisin? En minä ainakaan tiedä että yksikään ulkom. bookkereista pitäisi panosta, jos ottelu perutaan.

Tietenkin tuplan toisen kohteen kerroin on tuolloin 1.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


?????? kirjoitti:

Nehän pitävät panoksen, jos ottelu perutaan. Sanovat vain et "mitäs pelasit". Toimiiko se myös toiseen suuntaan, että jos sulla on 2 kohdetta tuplana ja toinen perutaan, niin saatko pitää sen yhteiskertoimen vai muutetaanko perutun ottelun kerroin 1:ksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu