missä aktiivisuus?

Missä on EU-vastustajien aktiivisuus? En ole nähnyt ketään pitkään aikaan torilla minkään kansalaisadressin kanssa, johon olisin voinut laittaa nimeni. Kesä tietysti on nyt, mutta ihmiset ovat hyvin liikkeellä. Herätkää!!!
9164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

jossa saisi "kaavakkeella" ilmoittautua?

Näin voitaisiin luoda nettiverkosto viemään asiaa eteenpäin.


Ehdotan tätä siksi, että

1. adressien kerääminen vaatii aikaa ja rahaa.

2. nettiverkostolla olisi yhteisvoimaa median painostamiseen ottaa esille myös kiusalliset asiat, joista jo vuosia on vaiettu.

3. jollakin voisi olla toiselle annettavana hyödyllistä tai puuttuvaa lisätietoa.


Jokainen verkostolainen kertoisi tietenkin asiasta niillekin, joilla ei nettiä ole.

Äänestä

Kannattaa tutustua sivuihin.

Äänestä

Ei niitä näy, kun todellista vastustusta on vain marginaalijoukolla. Mielipidemittauksissa on ilmiötä, mutta syvällä sisimmässään jokainen täysijärkinen maamme kansalainen mieltää unioniin kuulumisen järjen.

Äänestä
  • Jokainen täysijärkinen ymmärtää, että laittomassa, kalliissa, korruptoituneessa ja vaarallisessa EU-jäsenyydessä ei ole mitään mieltä.

    Älä anna aivopestä itseäsi hyvä kansalainen.

    Äänestä

Vapaan Suomen Liitolla näkyy olevan osasto
Oulun Farmari-näyttelyssä.
Voi olla niinkin, että aktiivisuus ei näy lehdissä
ja TV:ssä koska nämä mediat eivät halua siitä kertoa.

Äänestä

vastarinta on murtunut. laske lippu puolitankoon tai vedä sinne EU-lippu

Äänestä
  • Ajat muuttuvat!

    Viimeistään kahden kymmenen vuoden kuluttua - siis viimeistään - olemme tilanteessa, jossa ei ole merkitystä, kuinka suuri raha, kuika suuri mediamonopoli, kuinka suuret puolueet, vallat ja voimat NYT ovat EU:n puolella.

    EU:n puheet ovat ristiriidassa arkitodellisuuden kanssa samoin kuin Romanian Ceausescun propagandassa.

    Kun totuus on ihmisoikeuksien ja demokratian puolella valhetta vastaan, ei auta, vaikka valheella olisi minkälaiset voimat puolellaan.

    Äänestä

  • että mikä lippu salkoon vedetään eu-lipun jälkeen, eu-politiikasta päätellen lippu kuuluu jollekin suuryritykselle joka hallitsee suomea?

    Äänestä

  • vaan kirjoitti:

    että mikä lippu salkoon vedetään eu-lipun jälkeen, eu-politiikasta päätellen lippu kuuluu jollekin suuryritykselle joka hallitsee suomea?

    ajatus, kerta kaikkiaan, eikä kovinkaan demokraattinen tapa hallita, enemmänkin diktatuurimainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kerkko kirjoitti:

Missä on EU-vastustajien aktiivisuus? En ole nähnyt ketään pitkään aikaan torilla minkään kansalaisadressin kanssa, johon olisin voinut laittaa nimeni. Kesä tietysti on nyt, mutta ihmiset ovat hyvin liikkeellä. Herätkää!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu