Taas se alkaa

nimittäin nauliutuminen television ääreen pariksi tunniksi joka sunnuntai-ilta klo 19.10 toukokuuhun 11.5 asti.

Tanssii Tähtien Kanssa-ohjelma vangitsee minut taas kerran. Ohjelmassa tanssii kolme paria joita ehdottomasti haluan nähdä tanssimassa pitempään kuin parin kolmen jakson verran. Tietää siis seuraaviin kännykkälaskuihin tuntuvaa korotusta.

Hurmaavan huipputenorin Jyrki Anttilan haluan pysyvän ohjelmassa loppuun asti. On ehdoton suosikkini. Jännittää vietävästi hänen puolestaan. No tuli mitä tuli ainakin täältä ropisee hänelle ääniä :).

Tänään sunnuntaina 9.3 klo 19.10 TV 3. Katsokaa ja nauttikaa.

9

584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • töllötin*************''

      Ihan kohta päästään itse asiaan! :D

      • Töllötin oli auki ja nauhotus valmiina :).

        Aina vaan täytyy ihmetellä kuinka tanssijat ehtii viidessä viikossa noin 'valmiiksi'. He kun eivät harjoittele vain yhtä tanssia sinä aikana.


      • töllötin***
        Mariet kirjoitti:

        Töllötin oli auki ja nauhotus valmiina :).

        Aina vaan täytyy ihmetellä kuinka tanssijat ehtii viidessä viikossa noin 'valmiiksi'. He kun eivät harjoittele vain yhtä tanssia sinä aikana.

        ...miten heidät saadaan näyttämään kuin toisilta
        henkilöiltä, meikillä ja vaatteillako on
        niin suuri merkitys? Saisiko persoona niistä
        lisää tarvittavaa itsevarmuutta ja kuin taitoakin sen
        myötä?


      • töllötin*** kirjoitti:

        ...miten heidät saadaan näyttämään kuin toisilta
        henkilöiltä, meikillä ja vaatteillako on
        niin suuri merkitys? Saisiko persoona niistä
        lisää tarvittavaa itsevarmuutta ja kuin taitoakin sen
        myötä?

        Ihminen kyllä saadaan paljon muuttumaan meikkauksella, kampauksella ja puvustuksella. Niin olivat erinäköisiä tanssiparketilla kuin harjoituksissa :). Varmasti se tuo itsevarmuutta ja esiintymisvarmuutta. Ja hyvä tanssimusiikki tempaa tanssijankin mukaansa. Maria Lundin ja Mikko Ahdin lennokkaaseen esitykseen vaikutti osaltaan vauhdikas cha cha-kappale joka ei jätä ketään kylmäksi. ( Jennifer Lopezin Let's get laud ).


    • Jermuxi tms.

      No, mites se nauliintuminen onnistui?

      • No ainakin peppu oli nauliintunut sohvaan koko kahdeksi tunniksi. Silmiä räpäyttämättä ja naulittuna siinä katselin tansseja ja jännitin tanssijoiden mukana, niiiii.


      • Jermuxi
        Mariet kirjoitti:

        No ainakin peppu oli nauliintunut sohvaan koko kahdeksi tunniksi. Silmiä räpäyttämättä ja naulittuna siinä katselin tansseja ja jännitin tanssijoiden mukana, niiiii.

        Peppu nauliintunut soffaan ja alaleuka jääkaappiin, niinkö? Tunnusta heti syntisi!!!
        Kjäh!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      52
      5078
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      28
      3729
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3493
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2848
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      92
      2741
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2680
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      13
      1891
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1656
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      202
      1508
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      153
      1361
    Aihe