Ruusut rupsahtivat

Höh. Viidestä naistenpäiväruususta enää yksi on hyväkuntoinen. Kolmen kukka notkahti melkein heti, ja neljäs jotenkin lakastui.

Ovatko suomalaiset naiset rupsahtaneita samassa suhteessa? Kolme matamia, yksi riivinrauta ja vain yksi hehkeä kaunotar?

Ja mitäkö tällä asialla on feminismin kanssa tekemistä? Sitä, että asia on nyt otettu esille feminismipalstalla, häh häh hää!
1104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...aikoinaan "kansan syvien rivien" keskuudessa kiertäessäni totesin, että monikin ruusu selviää piristeitä käyttämällä ja pakkelilla illan, etenkin kun ruusua ihaileva henkilökin on liikuttuneessa tilassa.

Tosin on sanottava, että mitä kauemmin on ollut nykyasuinmaassani, niin sitä hehkeämmiltä myös suomalaiset naiset näyttävät - ja etenkin kuulostavat. He eivät useinkaan kimitä korkealla äänellä jne. teennäisesti.

Tosin ruotsalaisnaiset keskimäärin vievät kyllä tyylipisteet. (Ruotsalaisfeministien kärkikaarti tietysti nyt muodostaa poikkeuksen, mutta katsokaapas nyt yleensä...)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antsux kirjoitti:

Höh. Viidestä naistenpäiväruususta enää yksi on hyväkuntoinen. Kolmen kukka notkahti melkein heti, ja neljäs jotenkin lakastui.

Ovatko suomalaiset naiset rupsahtaneita samassa suhteessa? Kolme matamia, yksi riivinrauta ja vain yksi hehkeä kaunotar?

Ja mitäkö tällä asialla on feminismin kanssa tekemistä? Sitä, että asia on nyt otettu esille feminismipalstalla, häh häh hää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu