Onko porukka hyödyntänyt dollarin kurssiedun USA-ostoksilla?
Kovasti kiinostaa otsikon mukainen pikkumaasturi kaikilla herkuilla. Kertokaa jos on enemmän tietoa hankintapaikoista yms.
Kovasti kiinostaa otsikon mukainen pikkumaasturi kaikilla herkuilla. Kertokaa jos on enemmän tietoa hankintapaikoista yms.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vuosi sitten 90-lukuisen Wranglerin tuontia ja lopputulema oli, että Saksasta tulee halvemmaksi.
Huomaa, että '97 alkaen eu:n ulkopuolelta tuodun auton rekisteröinti menee ainakin kustannusten suhteen arpapeliksi (homma tuskin kannattaa jos esim. Saksassa ensirekisteröityjä on tarjolla).
Itse havittelin ennen '93 rekisteröityä, jolloin byrokratia olisi ollut kevyt, mutta näitä ei ollut enää kovin hyvin tarjolla. Grand C taisi tulla markkinoille joskus '94 tienoilla.
Nyt tilanne on aivan toinen. Normaalisti USD on ollut 1,20 (välillä 1,10), nyt yli 1,50. Tämä tietää suoraan 30%:n alennusta uuden hinnassa.
Itse en ole vielä ehtinyt tarkemmin ottaa selvää, kyselen vain jos muut olisivat jo tehneet kauppoja.