Rattijuopojen tuurit

Uutisissa saa aina lukea kuinka rattijuopot törmäilevät ajamalla autollaan toisiin autoon tai kiviseiniin jne. Sen verran olen huomannut, että jos joku loukkaantuu niin se ei ainakaan ole itse kuski(rattijuoppo) vaan joku/jokin muu. Miten selittäisit tämän havainnon?
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

joten heistä on aina yksi paikalla suojelutehtävissä, monasti useampikin, kun jotain ikävää sattuu. Tämä selittää täydellisesti niin sanotun "juopontuurin".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei naarmuja kirjoitti:

Uutisissa saa aina lukea kuinka rattijuopot törmäilevät ajamalla autollaan toisiin autoon tai kiviseiniin jne. Sen verran olen huomannut, että jos joku loukkaantuu niin se ei ainakaan ole itse kuski(rattijuoppo) vaan joku/jokin muu. Miten selittäisit tämän havainnon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu