FRENDIT sarjasta mielipiteet?

Teen koulussa Frendit sarjasta analyysiä ja kerään siihen ihmisten mielipiteet, ja toivon että Sinäkin kertoisit. :)

1. Katsotko Frendejä? (Kyllä/Ei/Joskus)

2. Yleisiä mielipiteitä kyseisestä sarjasta?

3. Suosikki henkilö? (Joey/Chandler/Monica/Ross/Rachel/Pheobe)

4. Ikäsi?

Kiitos jo etukäteen vastauksesta, ja pyydän, asiallisia kommentteja kaikilta! :)
8548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Näin TV-sarja Frendit kun sarja tuli telkusta ensikerran joskus 1998 alkaen. Silloin tykkäsin sarjasta ihan kamalasti. Olisi ollut vaikeaa nimetä vain yhtä suosikkihenkilöä!

Nyt, vuonna 2008 uusintakierrosta katsoessa ei sarja säväytä juuri ollenkaan...
Jotenkin vaan se käsikirjoitus ja näytteleminen on joskus kiusallisen pinnallista ja puristettua.
Tai ehkä sitä on itse tullut niiiin aikuiseksi?

Mutta joistakin sarjan näyttelijöistä tuli sitten isompiakin staroja, ainaskin ovat näkyneet leffoissa.

Olen 1970 syntynyt.

Äänestä
  • he ovat huippustaroja, saivat frendienkin jaksoista satoja tuhansia per nuppi.

    Äänestä

1. Katson. En hirveästi enää telkkarista kerkeä, muuta hyllystä löytyy 6 kautta Frendejä. Kaikki 10 kautta olen nähnyt.
2. Sarja on ihan viihdyttävä, tykkään katsoa. Paikoittain huumori menee vähän turhankin jenkki-huumoriksi, mutta yleensä minua naurattaa frendien vitsit.
3. Vaikea nimetä vain yhtä. Aikaisemmin Rachel oli suosikkini, mutta nykyään taidan kallistua Chandlerin ja Monican puolelle.
4. Täytän 16 kesällä.

Äänestä

1. kyllä

2. huippu sarja. Taitavaa komediaa.

3. Kaikki ovat ykkösiä

4. 26v.

Äänestä

1. Katson joskus. Bokseina löytyy kaikki omasta hyllystä, niin subilta harvemmin enää katson. Maikkarilta aikoinaan katsoin aina.

2. Hauskaa tilannekomediaa, loistavat näyttelijät ja loistava käsikirjoitus! Hahmot tekevät sarjan. Jaksaa naurattaa enemmän kuin kerrankin.

3. Kaikki ovat ihan yhtä ihania. Mutta samaistun eniten Chandleriin ja Monicaan, joten he lienevät ykkössuosikit.

4. 20.

Äänestä

1. Katson, kaikki kaudet on dvd:nä ja viimeksi viime kesän aikana koko sarja tuli käytyä läpi

2. Hyvä sarja, "aivot narikkaan" -tyyliin mutta viihdyttää ja naurattaa aina uudestaan ja uudestaan. Hyvä rentoutumiskeino esim. jos työt alkaa rassata liikaa

3. Rachel&Joey

4. 40

Äänestä

1. Kyllä,sekä tv:stä uusintoja että levyltä

2. Aivan paras sarja! harmi että lopetettiin,toisaalta tekivät oikean päätöksen lopettaa huipulla,eikä sarja päässyt vesittymään. Hyvä juttu aina jokajaksossa,jaksoi naurattaa ja itkettää,ei koskaan kyllästyttänyt,ja on helppo samaistua ja toivoa että itselläkin olisi samanlaisia ystäviä.

3. Vaikea päättää,koska kaikki ovat omalla tavallaan todella ihania. Jos on pakko sanoa niin joutuisin varmaan valitsemaan Rossin ja Chandlerin väliltä,huumorintajun ja ilmeiden vuoksi.

4. 24v.

Äänestä

1. kyllä katson, jo ties monettako kertaa, hyllystä löytyy kaikki kaudet dvd:llä
2. hauskaa ja herkullista dialogia
3. Ross
4. 45v.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


`emmih kirjoitti:

Teen koulussa Frendit sarjasta analyysiä ja kerään siihen ihmisten mielipiteet, ja toivon että Sinäkin kertoisit. :)

1. Katsotko Frendejä? (Kyllä/Ei/Joskus)

2. Yleisiä mielipiteitä kyseisestä sarjasta?

3. Suosikki henkilö? (Joey/Chandler/Monica/Ross/Rachel/Pheobe)

4. Ikäsi?

Kiitos jo etukäteen vastauksesta, ja pyydän, asiallisia kommentteja kaikilta! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu