Vapaus

kunniaan

Kun minä menen hammaslääkäriin, minä EN MENE hengelliseen kokoukseen.

Pitääkö minun erota kirkosta, jotta saisin olla vapaasti ilman ahdistelua, jos se siitä on kiinni, että luterilaiset ajattelevat, että he voivat käyttää väkivaltaisia menetelmiä, kuten lapsikaste?

Minkä takia minun pitää vuosikausia ja yhä edelleen kestää jatkuvaa tyrkytyssaastaa joka paikassa, minne menen?

Minä ymmärrän hyvin uskonnonvastustajia. Minusta
on monta kertaa tuntunut, että uskovaiset ja
muut typerät tyrkyttäjät ovat hulluja.

Minä en ole tyrkyttänyt uskoa kenellekään, vaikka olen uskovainen.

Miksi minun pitää jatkuvasti katsella ja kuunnella kaikenmaailman psykologisia testejä, joita tyhmät psykologit tielle asettavat?

Testailkaa itseänne älkääkä häiritkö fiksuja ihmisiä. Tai muodostakaa ryhmiä samanmielisille ja pitäkää toisianne testattavina. Minä en ole mikään koe-eläin. Enkä minä tarvitse mitään
kasvattajia.

MINÄ HALUAN OLLA VAPAA. Minä EN HALUA, että minua yritetään pakottaa rakastamaan ja hymyilemään. Minä en halua, että minulle tyrkytetään "yhtä perhettä"-ideologiaa.

Minä en kulje kenenkään perässä ahdistelemassa.
En ole kulkenut, en kulje, enkä tule kulkemaan.
Miksi minun perässäni kuljetaan?

Onko todellakin tarkoitus saada minut vihaamaan kaikkia ihmisiä yleistyksen kautta? Vai oletteko muuten vain niin tyhmiä, ettette tajua tuollaisen
toiminnan seurauksia?

TE ETTE VOI PAKOTTAA IHMISIÄ "KAVEREIKSENNE".
TE ETTE SAA PAKOTTAA IHMISIÄ RAKASTAMAAN, MILLÄ TE TARKOITATTE SITÄ, ETTÄ TAANTUU LAPSEKSI OTTAMAAN VASTAAN SITÄ, MITÄ TEIDÄN JOUKKONIELUSTANNE SUVAITSEE JOUKKOPAINOSTUKSEN JA VIHJAILUN AVULLA RYÖPYTÄ.

MInä en pidä siitä, mitä te teette. Minnä en ole ollut sodassa ketään vastaan. Teidän sotanne on ollut yksipuolinen. Minä en ole kadehtinut enkä puhunut pahaa. Minua on kadehdittu ja minusta on puhuttu pahaa. Minun perässäni on roikuttu vainoamassa.

Minä en halua kuulla, että kaikki ihmiset ovat yhtä hyviä eikä kukaan ole toista parempi ym., mitä minulle jatkuvasti jostain syystä uukutetaan.

Minulla ei ole ongelmia seksuaalisuudessa.

Minulla ei ole muita ongelmia kuin perässäroikkujat.

Minä olen tottunut tavallisiin ihmisiin, joilla ei koko ajan ole jotain minua vastaan. Kukaan ei edes tunne minua ja silti.

MIKSI TE SIIS KOKO AJAN TEETTE SITÄ?

T. Tarja

2

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyrkytystä

      Viestisi on tökeröä tyrkytystä. Joka aionoassa lauseessa tyrkytät käsitystäsi, että uskovaiset ovat sitä, uskovaiset ovat tätä ja kaikki määritteesi ovat totaalisen negatiivisia. Milloin sinä lopetat sen tyrkyttämisesi?

    • Nimetön

      mua ahdisteltiin kerran siten: oltiin uskonnollisessa kokouksessa perheeni kanssa. kun joku kiihkouskovainen otti mut väkisin syliin ja suuukotteli mua väkisin.kyllä meni usko pitkäksi aikaa. äitini vain tuijottu. kai hän oli jossain hurmoksessa. mua suuututti. miksi hän rakasti enempi sitä kiiihkoilijaa entä mua . miksi. jäi järkyttävät traumat. kukaaam ei uskonut mua. ei isä. kaikki sivuutettiinkaikki. kukaan ei uskonut mua . olin alistettu ja häväisty. mut naisena nuorena pakotettiin vieraan jätkän otteeseen vihaaan sua. miksikäsn teit niin?? pienelle, viattomalle tytölle. mikä meni. eivätkö lapset olekaan herran lahja,katkeroiduin ihmisillle ja jumalalle, miksi näin. mikä tätä porukkaa vaivaa?ovaTKO KAIKI USKOVAISET MIELISAIRAITA???EIKÖ NIIDEN ELÄMÄÄN MAHDU ,MUUTA KUIN JULMUUTTA??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3844
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2448
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1869
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1809
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1756
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1487
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe