Noniin, nyt sitten katkes ainut avain oven lukkoon. Milläs päästään töihin kun matkaa on päälle 30 km eikä busseja täällä korvessa kulje?
Sattuisko joku tietämään miten onnistuis käynnistys piuhoista?
Piuhoista käynnistys
19
16527
Vastaukset
- Nimetön
Helppo homma!
Eli avataan se virtalukon kotelo, vai mikä se nyt on.
Otetaan ne johdot esiin, vai mitkä ne nyt oli.
Yhdistetään äärimmäisenä oikealle tulevan johdon juotteeseen, vai miksi sitä nyt sanotaan, irti nykäisty punainen virtajohto, vai minkä värinen se nyt on.
Auto starttaa, irroitetaan punainen johto.- Anonyymi
toimiikohan toi pyöräkuormaajaan tai traktoriin?
- mitä olen kuullut !!
ensinnäkin .. ei kannata toi piuhojen kanssa pelaaminen !!!! se voi sytyttää auton tulee tai valot häviää ym ym.. kun olet tietämätön mitä piuhoja revit !
paras keino on ottaa virtalukko pois eli murtaa koko virtalukko koska et sä piuhoilla rattilukkoa auki saa :(
virtalukon "murtamine" ainut ja turvallinen keino sillon saat ratin vapaaksi ja voit käynnistää auton turvallisesti vaikka ruuvimeisselillä virtalukonPOHJASTA.. tao se lukko kuiteskin ensin ja kato sit sieltä löytyy se pohja josta pystyy kääntään millävaan talttapäisellä esineellä..
ja kato että ratti ei mene lukkoo kun lähet ajaan !!.. T. AUTOASENTAJA NAINEN- 454545
hommaa uusi avain
- ja kaiken lisäks
on pikkasen helpompia tapoja murtaa hienot rattilukot menee about 10 sekkaa normi autoon
- Anonyymi
Paskat auto tuleen vaa
- Äijä
Taxi
- RTT
En ensinnäkään usko että korvessa lukitaan autoja.
Lisäksi en usko että oli ainoa avain. onneksi sait väärää tietoa johdoista käynnistykseen.- Anonyymi
Sinä et taida uskoa mihinkään.
- noopa.........................
jos haluat uaton käyntiin riko rattilukko ja laske mäkea alas sillä ja laita ykköselle(vaihe) niin..........sitä sanotaan täällä päin mäki startti
- --------------------
mäkistartti toimi jos virrat ei oo päällä. siis pitäs eka kääntää virtalukkoa siihen kakkos asentoon kun kolmonen on käynnistys.
- jannekki91
en neuvo saa jokane koittaa ite. kaikki neuvot noista piuhoista paskoja -autovaras
- nmnmn
PÄÄSITKÖ JO TÖIHIN VAI TULIKO POTKUT?
- penis
vituttaako vituttaako nää nä nä näänää
- liivimies..
Nuo keinot ei auta kaikkiin autoihin.Minullakin niin sanottu tappokatkasin jemmassa konehuoneessa ja ei auta vaikka olisi virtaavain varkaalla.Samoin hiljainen hälytys systeemi autossa jotta varas ei kuule sitä ja pääsen pesäpallomailan kanssa hoitelemaan sen.
- yrjömies
tulee yrjö...
- vitun pässit
jos tulisit mun hommi keskeyttää jolla vitun pesarilla nii vois olla nappi aika äkäsee otassas!!! vitun feikkiliivimies.
- Anonyymi
Homo olet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Homo olet
Itse olette hetero.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1462785Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3632012- 401747
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii351658Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281370Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941213- 541173
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul328945Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110938Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53782