Noniin, nyt sitten katkes ainut avain oven lukkoon. Milläs päästään töihin kun matkaa on päälle 30 km eikä busseja täällä korvessa kulje?
Sattuisko joku tietämään miten onnistuis käynnistys piuhoista?
Piuhoista käynnistys
19
17167
Vastaukset
- Nimetön
Helppo homma!
Eli avataan se virtalukon kotelo, vai mikä se nyt on.
Otetaan ne johdot esiin, vai mitkä ne nyt oli.
Yhdistetään äärimmäisenä oikealle tulevan johdon juotteeseen, vai miksi sitä nyt sanotaan, irti nykäisty punainen virtajohto, vai minkä värinen se nyt on.
Auto starttaa, irroitetaan punainen johto.- Anonyymi
toimiikohan toi pyöräkuormaajaan tai traktoriin?
- mitä olen kuullut !!
ensinnäkin .. ei kannata toi piuhojen kanssa pelaaminen !!!! se voi sytyttää auton tulee tai valot häviää ym ym.. kun olet tietämätön mitä piuhoja revit !
paras keino on ottaa virtalukko pois eli murtaa koko virtalukko koska et sä piuhoilla rattilukkoa auki saa :(
virtalukon "murtamine" ainut ja turvallinen keino sillon saat ratin vapaaksi ja voit käynnistää auton turvallisesti vaikka ruuvimeisselillä virtalukonPOHJASTA.. tao se lukko kuiteskin ensin ja kato sit sieltä löytyy se pohja josta pystyy kääntään millävaan talttapäisellä esineellä..
ja kato että ratti ei mene lukkoo kun lähet ajaan !!.. T. AUTOASENTAJA NAINEN- 454545
hommaa uusi avain
- ja kaiken lisäks
on pikkasen helpompia tapoja murtaa hienot rattilukot menee about 10 sekkaa normi autoon
- Anonyymi
Paskat auto tuleen vaa
- Äijä
Taxi
- RTT
En ensinnäkään usko että korvessa lukitaan autoja.
Lisäksi en usko että oli ainoa avain. onneksi sait väärää tietoa johdoista käynnistykseen.- Anonyymi
Sinä et taida uskoa mihinkään.
- noopa.........................
jos haluat uaton käyntiin riko rattilukko ja laske mäkea alas sillä ja laita ykköselle(vaihe) niin..........sitä sanotaan täällä päin mäki startti
- --------------------
mäkistartti toimi jos virrat ei oo päällä. siis pitäs eka kääntää virtalukkoa siihen kakkos asentoon kun kolmonen on käynnistys.
- jannekki91
en neuvo saa jokane koittaa ite. kaikki neuvot noista piuhoista paskoja -autovaras
- nmnmn
PÄÄSITKÖ JO TÖIHIN VAI TULIKO POTKUT?
- penis
vituttaako vituttaako nää nä nä näänää
- liivimies..
Nuo keinot ei auta kaikkiin autoihin.Minullakin niin sanottu tappokatkasin jemmassa konehuoneessa ja ei auta vaikka olisi virtaavain varkaalla.Samoin hiljainen hälytys systeemi autossa jotta varas ei kuule sitä ja pääsen pesäpallomailan kanssa hoitelemaan sen.
- yrjömies
tulee yrjö...
- vitun pässit
jos tulisit mun hommi keskeyttää jolla vitun pesarilla nii vois olla nappi aika äkäsee otassas!!! vitun feikkiliivimies.
- Anonyymi
Homo olet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Homo olet
Itse olette hetero.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi1795655Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1035594Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1864583Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514023Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613910Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313556Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1291320En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.181275- 17988
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33950