Otan mukaan

saksaan autonhakuun reilun viikon päästä lähtiessäni nipun autoverotaulukoita ja valistan sakemanneja oikein dokumenttien kera meidän päättäjien nerokkuudesta.
Lopuksi nauretaan oikein makeasti - porukalla.
3545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ovat olleet OIKEESTI viisaita keksiessään noin hyvän rahastuksen, ei siitä itkemises auta. ps. köyhät ne saksasta autoja hakee.......jaahas kohta 4000km ajettu tolla kk vanhalla.....

Äänestä
  • Kaikki ei kuitenkaan halua ostaa uutta Ladaa kuten sinä..

    Äänestä

  • korkeintaan säälittää päättäjien kyvyttömyys. Muuten, kaikki ei välttämättä halua uusia autoja, vaikka olisi varaakin - varsinkaan suomen veroilla.
    Kiitos vain kaikille niille jotka kiltisti maksavat suomeen kaikki verot mitä nämä päättäjä-pellet keksii. Minunkin eläkkeeseeni niitä varoja tarvitaan, vaikka vietänkin toisen puolen vuodesta jossain halvemmassa ja muuten "pipoa vähemmän kiristävässä" maassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


faktaa hölmöydestä kirjoitti:

saksaan autonhakuun reilun viikon päästä lähtiessäni nipun autoverotaulukoita ja valistan sakemanneja oikein dokumenttien kera meidän päättäjien nerokkuudesta.
Lopuksi nauretaan oikein makeasti - porukalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu