Tätä se uskovaisuus

4295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sinne raiskaamaan viattoman uskovaistytön. Ajattele vähän ,mitä kirjoitat !

Äänestä
  • nimittäin hyvä uskonto mahdollistaisi raiksuakset ilman jälkipuheita.

    Äänestä

Tässä on kohdassa 15 sinulle totuus, ne, jotka jäävät ulos taivaasta.

ftp://ftp.funet.fi/pub/doc/bible/fi/1933,38/Ilm.22.html

Äänestä
  • jos on sydämmen uskossa jeesukseen,ni mitään tuommoista pahaa ei halua kellekkään. mikään paha ei ole jumalasta. ja vain jumalalla on oikeus tuomita, koska hänen tuomionsa on oikea,hän näkee kaiken kokonaisuuden. rukoillaan raiskaajan ja raiskatun puolesta,raiskaajan että hän kääntyisi jeesuksen puoleen ja tunnustaisi tekonsa,kärsisi rangaistuksensa mukisematta ja pyytäisi anteeksi.
    sillä jumala on myös antanut lain ihmisille heidän suojaksi ja häpeäksi pahantekijöille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teettää kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1501074

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu