Hyvää Freijan päivää

"Hän on kauneuden, rakkauden ja hedelmällisyyden jumalatar, ja samalla myös kaikkein kaunein jumalista."

http://fi.wikipedia.org/wiki/Freija

P.S. Linkissä näkyy myös tuon kaikkein kauneimman jumalan tissit! Onko monokrisselien vuorijumalalla eli Jahvella tarjota jotain vastaavaa?
9274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Me vietämmekin vastaisuudessa kissojen kanssa perjantaisin Freijan päivää.

Äänestä

Minä vietin pyhäpäivää jo eilen Thorin päivänä.

Sillä Thoria minä suuresti pelkään ja kunnioitan jokaisella kesäisellä ukonilmalla.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Thor

Äänestä
  • Lisäksi Thor suojelee meitä jättiläisiltä. Olisi todella kurjaa, jos Thor suuttuisi ja jättäisi tuon tärkeän tehtävän hoitamatta.

    Äänestä

  • yksi vain kirjoitti:

    Lisäksi Thor suojelee meitä jättiläisiltä. Olisi todella kurjaa, jos Thor suuttuisi ja jättäisi tuon tärkeän tehtävän hoitamatta.

    Hyvin onkin suojellut. En ole yhtään jättiläistä nähnyt. M.O.T.

    Miten kävisikään ilman Thoria!

    Äänestä

näemmä ateistikin jonkun jumalan, tässä tapauksessa pakanajumalattaren, keppihevosekseen kun ei se kommunismi oikein iske ihmisiin.

Äänestä
  • Ateistilla on aina syytä juhlaan ja leikkimieliseen menoon! Vetele sinä vaan kommunismia, ja muuta kulunutta hihastasi sillä välin, kun meillä on kivaa.

    Äänestä

  • En uskovaisena kaipaa Freijan tissejä koska ikivanhana Jahvella on kunnon manboobs. Naiset eivät meitä kristittyjä kiinnosta, siksi naispappeuttakin vastustan.

    Saatana on todellinen. Sunnuntaina taas pikku noidat yrittävät änkeä sisään. Onneksi pappi kävi juuri siunaamassa asunto-osakeyhtiömme.

    Äänestä

Tänään on Roomalaisen kalenterin mukaam Equirria, eli hevosmiesten juhlapäivä:) Mars-jumalan kunniaksi oli Romulus muinoin määrännyt pidettäväksi kilpa-ajot Mars-kentällä. Kilpa-ajojen tarkoitus oli katsastaa hevosten kunto sotakauden alussa:)

Perjantai 14.3 eli pridie Idus Martias

Äänestä

Aika lautahan se oli, mutta silti. Kumpa sillä olisi ollut valtavat manboobsit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fredag... kirjoitti:

"Hän on kauneuden, rakkauden ja hedelmällisyyden jumalatar, ja samalla myös kaikkein kaunein jumalista."

http://fi.wikipedia.org/wiki/Freija

P.S. Linkissä näkyy myös tuon kaikkein kauneimman jumalan tissit! Onko monokrisselien vuorijumalalla eli Jahvella tarjota jotain vastaavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu