Kyl mie oon nii kauhia pahhoillai

7146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Vanhanen kertoo luottamuksen Kanervaan tiistain jälkeen vain vahvistuneen.
    Mutta mikä on Vanhasen sanojen painoarvo?
    Kekkuliukot hyysää toisiaan hallituksessa.
    Vanhanen, kokoomuksen uskollinen juoksupoika.
    Uskollinen kuin Kekkonen Neuvostoliitolle takinkääntönsä jälkeen.

    Äänestä

vuodessa muuttunut miksikään.
Kyllä on naurettavuuden huippu koko ukko.
Melkein sanasta sanaan sama selitys.
Nyt pitäisi kokoomuksen vaihtaa ministeri, niin osoittaisi suoraselkäisyytensä.
Muuten koko puoluejohto joutuu naurunalaiseksi ja menettää uskottavuutensa, tai sen mikä siitä jäljellä on.
Kokoomus on skarpannut erittäin hyvin, eikä olisi suotavaa, että yksi mustalammas pilaisi sen.

Demarit hykertelee jos Kanerva ei eroa, samoin hykertelevät jos Vanhanen eroaisi.

Äänestä

Olemme yhdessä istuskelleet puheenjohtajan kanssa ja jopa muotoilleet sen, mitä julkisuuteen kerrotaan.
Tästä eteenpäin on hyvä jatkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2005 kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/oikea/id85344.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu