Vielä kuukausi sitten Maailmaan menoa palstalla oli asiallista, ja senlisäksi hyviä kirjoittajia mielenkiintoisine juttuineen. Minne nämä kirjoittajat ovat hävinneet, -ja miksi?
5:stä - 10:een vakikirjoittajaa vaikuttaa lopettaneen kirjoittamisen palstalle. Ei näy ironmikesiä eikä Hitman-1:stäkään, sekä monia muitakaan. Tuskinpa kaikki bannissa. Onko syynä uusi sefu ja ylläpito sensuureineen.
5:stä - 10:een vakikirjoittajaa vaikuttaa lopettaneen kirjoittamisen palstalle. Ei näy ironmikesiä eikä Hitman-1:stäkään, sekä monia muitakaan. Tuskinpa kaikki bannissa. Onko syynä uusi sefu ja ylläpito sensuureineen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen hämmästynyt myös samasta asiasta. Näköjään moni muukin. Tänne on ilmeisesti juorupalstoilta eksynyt sellaisia henkilöitä, jotka viitsivät jauhaa aina uusilla avauksilla samoista kanervoista ja muista kummallisuuksista. Ilmeistä onkin, että järkevät kirjoittajat ovat 'muuttaneet' muualle. Surullista. Nykyään silloin tällöin vain vilkaisen näitä ja huomaan, että taso on tosiaan romahtanut. Täytyypä etsiä muita sivustoja. No, käyn tosin joillakin, mutten niitä kerro, ettei nämä nykyiset kirjoittajat tule pilaamaan niitä. Toivon kuitenkin palstalle todellista sisältöä ja jatkossa Jumalan armoa ja siunausta!
nikkiä!!! iirolla esim. kairakettu,eri-mies,uleliasu ......elikkä yksi bannataan häipyy sata sivunikkiä että silleen........
PS.minä EN kirjoita KOSKAAN tällä nikillä.....
mutta en koskaan myös mitään paskakakaankaankaan......hyviä öitä KAIKILLE!!
Etenkin Hitman-1 saa pysyää poissa. Mieluiten lopullisesti.
se on hieno asia. taitaa olla hitman sensuroimassa.
Sietääkin tämä paska loppua.
http://www.news.com.au/story/0,23599,23378733-401,00.html
http://www.aftenposten.no/english/local/article1832341.ece
http://sandiego.indymedia.org/en/2007/05/126163.shtml
http://yle.fi/poliisitv/kadonneet.php
Onko kellään mitään hajua, osallistuko joku näistä Suomessa kadonneista netin keskusteluihin ja millä nimimerkeillä, olivatko poliittisesti aktiivisia jne.
Luulen, että loppuken lopuksi on käynyt niin, että Bush on pyytänyt Hitmania Eagle -koneensa kuljettajaksi, sen jolla niitä vankeja kuljetetaan... Hitman-1 tunsi hyvin poliittiset vastustajansa (isänmaalliset venäjämieliset, isänmaalliset Afgaanimieliset, isänmaalliset irakilaismieliset, isänmaalliset NATO -vastaiset jne... Isänmaalliset ovat siis tällä hetkellä kahlehdittuna rahtikoneen ruumassa matkalla jonnekin...ja Hitman-1 ohjaa konetta.