Suomi ja Ruotsi

Suomi ja Ruotsi on vapaa-aluetta. Voishan ainanskin tuota Suomen rajaa kojettaa. Se on meinnaan sillee jottaa Venäjää uhkaa niin Geooria ja Ukraainas. Joten hjöökitäänpäs me ryskit Suomehen. Eiokä Ruoottikan ole natos . Uraa. Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin meillähän suunnitellaan Norjan kanssa valvontatietojen vaihtoa kummankin itärajasta.Seuraavaksi voitaisiin syventää myös muita toimia pohjoismaiden kesken.Norjallahan on käytössä Naton valvontatietoja joista Suomi ja Ruotsi ovat kiinnostuneita.Muutenkin yhteistyön soisi laajentuvan Naton sekä Suomen että Ruotsin kanssa.

Äänestä

Aloittajahan on liikaa juonut finski.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulkaa tänne me ei olla natos kirjoitti:

Suomi ja Ruotsi on vapaa-aluetta. Voishan ainanskin tuota Suomen rajaa kojettaa. Se on meinnaan sillee jottaa Venäjää uhkaa niin Geooria ja Ukraainas. Joten hjöökitäänpäs me ryskit Suomehen. Eiokä Ruoottikan ole natos . Uraa. Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu