romu-ukko hakemaan

mitäs siinä tulee ottaa huomioon??
kun kilvissä olevaa autoa tulee romu-ukko hakemaan??
kilvet pois?? katsastus asemallekos ne kilvet??
romutustodistus ??
mitä muuta ???? eikös ne jotain maksakin ne romu-ukot??
3774
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kilpiä et voi enää palauttaa, koko auto pitää viedä viralliselle rompparille josta saat romutustodistuksen. Jos et sitä todistusta saa niin auto on nimissäsi ikuisesti. Se kannattaa ottaa huomioon.

Tai sitten teet asianmukaiset luovutuspaperit niin että voit todistaa myyneesi/luovuttaneesi auton pois. Katso aken sivuilta ohjeet.

Äänestä
  • ennen kun viralliselle romuttamolle/romu-ukolle antaa?? romu-ukolta ottaa vaan luovarin ja sillä hyvä.

    Äänestä

maksoi, kun kävivät hakemassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanhan auton kirjoitti:

mitäs siinä tulee ottaa huomioon??
kun kilvissä olevaa autoa tulee romu-ukko hakemaan??
kilvet pois?? katsastus asemallekos ne kilvet??
romutustodistus ??
mitä muuta ???? eikös ne jotain maksakin ne romu-ukot??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu