kuka tietäisi että vaunussa jossa on primus lämmitin ja vaunun kyljessä aukko jossa metalliverkko jota kautta tulee kaasulla lämmittäessä höyryt pihalle..niin voiko olla että siinä aukon kohdalla ei ole mitään vaikka lippaa että ei vettä mene sinne sisälle..vaikkakin aika lailla varmasti saa vettä tulla että menisi koska reikä suht pieni..en tiedä muista merkeistä mutta meidän knaus sudwind -91 ssä ei ainakaan ole mitään suojaan en sit tiedä onko ollut uutena.Saisihan siihen muovista tehtyä mutta liekö tarvista..tuollaisena me se viime kesänä ostettiin..
lämmitin ritilä...
merimies
1311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei siitä kosteus pääse haitallisesti sisään menemään. Se haihtuu pois mitä vähän menee, koska lämmittimen käydessä sieltä tulee kuumaa ilmaa.
Jos suunnittelet sellaista lippaa, niin ei muovista. Ohut esim. galvanoitu pelti, siitä saa sellaisen muotoiltua jos haluaa.
Mutta mielestäni se on tarpeeton.