Sytytä kynttilä10v.pojalle
valaisemaan
20800
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
...
pojan puolesta?
vastaisuudessa?
Haluammeko todella estää turhat ja kammottavat kuolemat?
Vai onko egon pönkitys meille tärkeämpää kuin muitten ihmisten monenlainen vaiva mikä näistä koirista aiheutuu.
Veikkaan että ego vie voiton.
http://koiranvihaajat.tripod.com/
Katso kuvat jos hermo kestää.
Tuollaiset sekopäiden kiihkoilijoiden sivustot tulisi kieltää,rohkaisevat näitä hulluja,jotka tykkävät pistää myrkyllisiä makupaloja koirille lenkkipolkujen varsille.Koiran epätoivottu käytös on ihmisen syytä,ei koiran.
äläpä huoli, sama vaiva on koko valtiolla monessa asiassa.
Rätti silmille ja tehkäämme elämämme helvetiksi.
Kiitos.
ja typerää..??!!
Ei tee tiukkaakaan. Sensijaan en ymmärrä miksi oma isä puukottaa kaksi lastaan kuoliaaksi? Tai äiti tappaa omia lapsiaan. Siitähän ollaan nyt käräjöity Suomessa. Koira on eläin ja syyntakeeton, koska ei kykene rationaaliseen ajatteluun. Koira ei ajattele, että tapanpa tuosta tuon pojan ja sitten menen tunniksi nokosille ja illalla paskannan naapurin omenapuun alle. Se tekee mitä sen annetaan tehdä ja mihin sen vietit ja vaistot sitä ohjaavat. Se ei pysty muuhun ja jollei ihminen sitä osaa oikein kouluttaa, niin se tekee vääriä asioita. Koira ei osaa olla vittumainen, kuten ihminen.
kaikkeni jaan
alkuvoimille
taivaan ja maan.
Tulelle henkeni,
taivaisiin sielu,
meren on sydän!
Ruumiin saa maa.
Leimuaa henkeni,
laajenee sielu,
iäti aalloissa
sykkivi sydän.
Ruumiin on Rauha.
Ehkä hautajaiset ihmisten keskuudessa
ovat häät enkelten keskuudessa.
Voimia perheelle.
Sille pojalle. Mieluummin sytyttäisin kynttilän niille koirille, jotka tapettiin jo ennen jutun tutkimista.
..kuka on viaton,kuka antaa tuomion, ken voi kiven ensimmäisen heittää sen?
Kyllä kynttilän voi sytyttää myös koirille, jokainenhan toimii oman tuntemuksensa mukaan. Ei tarvitse sulkea ketään eikä mitään pois jos siltä tuntuu.
Siunausta*
tutkittaisiin?
niille koirille,jotka ovat joutuneet ihmisen typeryyden uhreiksi.
sytytän omat kynttilät..kummallekin oma.
Voimia kaikille!
???
pysähtyisimme tässä 'pimeydessä' hetkeksi ja ymmärtäisimme meidän jokaisen olevan mahdollista keventää toistemme taakkaa. Sekä omalta kohdaltamme lähettää Valoa ja kunnioittaa uhrin poislähtöä.
Pojan vanhemmille voisimme osoittaa myötätuntoa tällä pienellä eleellä..
Kun tuntuu, että ihmiset keskittyvät syyllisten osoittamiseen..unohtaen kuitenkin kanssaihmisten tuskan. Joita ei syyllistäminen auta..
Sekä tiedän miten poistuvia sieluja auttaa ja helpottaa kun me arvostaisimme heidän "poistumistaan", varsinkin lapsen kohdalla se on uhraus hänen osaltaan..Herättämään ja uudistumaan vähemmän toimivissa asioissa..
Poistumisensa näin ollen saisi kunnioitusta ja ravistelisi meitä OIKEASTI huomaamaan toisemme..
Näin olen oppinut..ja toivon myös tätä näkökohtaa pohdittavan.
on Jeesus Kristus.Raamatussa Johanneksen evankeliumissa luku 8, jae 12:
"Jeesus puhui taas heille ja sanoi: Minä olen maailman valo. Se, joka seuraa Minua, ei koskaan vaella pimeydessä,vaan hänellä on Elämän Valo."
Hänen käsiinsä on hyvä jättää kuolleet läheisemme ja myös tuntemattomatkin.
Kaikki, jotka uskovat Häneen, pääsevät kuoltuaan Hänen luokseen taivaaseen.
?????????????????
nää uskovaiset raamattunsa kanssa..huoh..
tai useamman?