Miksi Tampereella ei ole

Mannerheimintietä tai katua.Oikeastaan Tampereen keskustassa ei ole yhtään mitään mikä viittaisi veri-Kustuun.Miksiköhän?
5149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ehdotan että Itsenäisyydenkatu muutettaisiin Hugo Salmelan kaduksi.

Äänestä

Katariina Lillgvistin bulevardiksi!

Äänestä
  • Kuka on
    Kirjoittanut: tämä: 18.3.2008 klo 09.16

       HÄIRIKKÖ?????????? Tiedonantajan "tiltu" Iiro on
    Kirjoittanut: heti... 18.3.2008 klo 07.37

    aamusta "pilkkaamistöitä" tekemässä!

    Iiro näyttää relevantisti miten STALINISTIT ovat PERVESSEJÄ ja muita SAIRASMIELISIÄ LUUSEREITA!

    Äänestä

...punikkikommunisteja joka iikka?

Äänestä

Holvastissa on Mannerheimin kallio ja siellä Mannerheimin patsas, paikalla, mistä Marski on katsellut joukkojensa kanssa tilannetta silloin joskus.
On onneksi kaukana tyhmästä Pispalasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hugo S kirjoitti:

Mannerheimintietä tai katua.Oikeastaan Tampereen keskustassa ei ole yhtään mitään mikä viittaisi veri-Kustuun.Miksiköhän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu