Gallup: kalvot

Alla uusi metallinbeige/kulta met.värinen 4-ovinen sedan-mallin auto, ja mietteissä takalasin ja takasivulasien tummennuskalvojen laitattaminen esim. T:mi Lustig Oy:llä.

Mitä mieltä olette ikkunatummennoksista sedan-korimallin osalta; käykö vai ei?
14561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Itsellä tumma vihreä passatti ja he... tummat kalvot... Hyvän näköiset, mut ei talvella peruuttaa(jalankulkijat vaarassa).
Kellertäviin autoihin käy vaaleammat kalvot mut sen näkee sit ku on kiinni.

Äänestä
  • onhan -70 luvulta lähtien ollu peilit vakiovarusteena molemmilla sivuilla...

    Äänestä

  • onhan -70 luvulta lähtien ollu peilit vakiovarusteena molemmilla sivuilla...

    eikö?

    Äänestä

  • lagumake kirjoitti:

    onhan -70 luvulta lähtien ollu peilit vakiovarusteena molemmilla sivuilla...

    eikö?

    Jopa VW on keksinyt tosiaan sivupeilit, mutta paljon paremmin tulee pimeällä (esim parkkipaikall) nähtyä ympäristöä jos näkee takalaseista. Todellakin tummista kalvoista ei hämärälällä tahdo nähdä mitään läp, mutta tumma kalvo käy tummanvihreään (sedan) passattiin hyvin. PS: Olen ajanut kuorma-autoa ja siinä tuo "takalasi" ol peltiä, tämän takia parkkipaikalla täytyi olla todella varovainen, tosin kuorma-autolla oli helpompi peruutella parkkipaikalla pimeällä kuin nykyisellä passatillani...

    Ikävä kyllä sivupeileistä ei aivan kaikkialle näe, ellei oo sun 360 sivupeilit.

    Äänestä

rumat lapset niin pakkohan se on laittaa.

Äänestä
  • Piti ihan huulta purra jännityksestä että kuka aloittaa vittuilun, ite päätin että en oo eka.
    Pitää ihan internetissä kysyä kehtaako kalvottaa ikkunansa,,,tsiisus!

    Äänestä

  • vaan ruma vaimo.

    Saiskos apukuljettajan ikkunan mustaksi?
    Tai vielä parempi peilipinta!

    Äänestä

sedaniinkin sovi mutta farmarissa ne on perustellummat jos sattuu kyydis oleen jotain arkaluontoista tavaraa.

omassa farkussani on takaboxin lasit tummat viel ois tarkoitus tummentaa takasivuovien lasitkin

Äänestä

Typerintä ja tyhmimmän näköistä on juuri sedan ja tummat takalasit! Todella junttia.
En tiedä kumpi enemmän junttia, sedan vai kolmeovinen tummilla laseilla. Teinihirviö.

Farkku jotenkin vielä menee, sen voi jotenkin perustella "järkisyillä" mutta sedan vaan näyttää todella huonolta.

Joten,jos haluat pilata autosi ja itsesi imagon, siitä vaan. Mutta en voi suositella

Äänestä

Sedanin takalasia ei saa edes tummentaa kalvoilla.

Äänestä
  • auton takalasin saat vetää vaikka mustalla sprayllä jos on kummallakin puolen sivupeilit. Takasivulasit saa myös tummentaaniin tummalla kalvolla kun löytyy. etuikkunoita ei saa tummentaaq edes sähköllä.

    Äänestä

Jos auto on mustanvärinen, niin tummat kalvot sopii hyvin. Vaaleissa väreissä taas tekee jotenkin sotkuisen ja teinituunatun näköiseksi, oma mielipide. Ennemmin vaaleaväriseen sedaniin hommaisin tyylikkään tummahkon takalasiverhon jos on pakko olla jotakin.

Äänestä
  • musta farkku ja mustat kalvot = ruumisauto.

    juu,tosi tyylikästä on on

    Äänestä

  • meikäläinen tässä kirjoitti:

    musta farkku ja mustat kalvot = ruumisauto.

    juu,tosi tyylikästä on on

    Ruumisautoissa on kyllä nimenomaan kirkkaat lasit takaosassakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sedaniin??? kirjoitti:

Alla uusi metallinbeige/kulta met.värinen 4-ovinen sedan-mallin auto, ja mietteissä takalasin ja takasivulasien tummennuskalvojen laitattaminen esim. T:mi Lustig Oy:llä.

Mitä mieltä olette ikkunatummennoksista sedan-korimallin osalta; käykö vai ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu