vastuun mitä näillä palstoilla kirjoitetaan. Onko tämä Uralin se jonka pitäisi valvoa keskustelun tasoa. Kun lukee tätä keskustelua tuntuu kuin olisi mielisairaalan lukitulla osastolla. Toivottavasti kaikkien kirjoittajien IP:t on tallessa. Täällähän kiihotetaan vähämielisiä järjettömiin tekoihin. Olen lukenut keskustelua wincapitasta ja ainut tieto on, että serveri on suljettu. Onko se rikos? Petoksesta voidaan puhua vasta kun se on viranomaisten toteama. Täällä on kuitenkin hieman outo räkytys käynnissä ja kaikkea mahdollista tarjotaan totuutena. Olisikohan useammalla kirjoittajalla jäänyt lääkkeet ottamatta. Minä otin aamulääkkeeni ja sen vuoksi ihmettelen viellä yölläkin tätä menoa.
Jos sattuisi sellainen "ihme" että suljetut sivut avataan perjantaina. Ja joku on vahingoittanut itseään tai tai jotain muuta näiden kirjoitusten kiihottamana kantaako Suomi24 vastuunsa osallisuudesta?
Toivottavasti
4
466
Vastaukset
- kysymykseesi
jos joku sijoittaa rahat ahtopainemittarin mukaan vastikkeetta Pattayalle ja ottaa vielä lainaa sitä varten tai myy firmansa, niin syy on hänen ja perustajien - ei suomi24:n verikostomarkkinointi-palstan.
"Olen lukenut keskustelua wincapitasta ja ainut tieto on, että serveri on suljettu. Onko se rikos? Petoksesta voidaan puhua vasta kun se on viranomaisten toteama."
petoksesta voidaan puhua jo nyt, sillä sen sanooo järkikin. luxemburgista, pattayalta, himalayalta ja ties-mistä johdetun firman serverin katoaminen voi toisaalta johtua siitä, että serverin koppa oli ilmatiivis ja se jäi kellumaan kanavaan, eikä ottanut yhteyttä foliohatulla pohjasta hanskiin.
ja lisäksi: jos joku lähtee toista lahtaamaan sen takia, että suomi24 niin sanoi, niin hänet tulisi rahojensa jakamisen lisäksi tuomita pakkohoitoon tyhmyydestä, joka toisaalta liittyi jo edelliseenkin. Suomi24.fi ei ota minkäänlaista vastuuta keskusteluissa esitetyistä väitteistä tai niiden aiheuttamista seurauksista.
Keskusteluja käydään keskustelijoiden omalla vastuulla.
http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/#saannot
http://turvallisuus.suomi24.fi/rangaistus/- ::::@
kantsis lukee ohjeet edes kerran läpi!!
- kommentti täältä
"..serveri on suljettu. Onko se rikos?"
Rahojen huijaaminen on rikos. Veropetos on rikos.
Paljonko hävisit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1223110Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171942744Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina632176Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S2571512Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.41454Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät231344Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31191Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala3942Ei osattu ratkaista etääntymistä
Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.115910Esprit hoitokdit Varkaudessa?
Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin103883