Onko missään myytävänä vetokoukkuun kiinnitettävää polkupyörätelinettä, joka käy sellaiseen maastuuriin jossa on vararengas takaovessa kiinni?
Polkupyöräteline
7
1674
Vastaukset
- käy
Itse ostettiin jostain biltemasta vuosia sitten teline Pajeroon ja mielestäni miltei kaikki mallit käyvät siihen. En ainakaan ole nähnyt itse sellaista mallia joka ei kävisi. Tottakai kun on tässä vuosien varrella katsellut niitä on näkynyt myös sellaista että ainakin vastaavanlainen teline on ollut koukut autoon päin syytä en asiaan tiedä mutta ehkä jokin on. Autotarvike yms. kaupat myyvät, eikä mitenkään ole hintava kapistus.
- Leppo
Vararengas on peräovessa ja peräkoukku tulee autosta niin vähän ulos, että pyöräteline pitäisi asentaa tosi pahasti taaksepäin kallelleen. Eikä sitä oikein pysty kallistamaan niin paljoa.
- käy
Leppo kirjoitti:
Vararengas on peräovessa ja peräkoukku tulee autosta niin vähän ulos, että pyöräteline pitäisi asentaa tosi pahasti taaksepäin kallelleen. Eikä sitä oikein pysty kallistamaan niin paljoa.
No enpä tiedä mutta meidän kahteen Pajeroon joissa vararengas on peräovessa on ainakin käynyt. Tpisin nyt kun olin vastanut näin sellaisia pyörätelineitä joissa on koukut molempiin suuntiin ja se ei tietenkään käy mutta sellainen jossa on koukut vain toiselle puolelle käy aivan varmasti.
- käy
Mikä auto on kyseessä, jos se on vaikka CRV ynnä muu ei varmasti käy se joka käy esim. Pajeroon tai muuhun isompaan maasturiin. Kysy vaikka merkkiliikkeestä.
- diipaDaapa
sopii tosihienosti. koukku kiinni ja menoks. tosi hyvä homma toi vaikka olis vararengas. sellaiset mallit sopii jotka on suunnitetlu sun autoon, muut mallit ei sitten välttämättä sovi. DAA!
- subvan
CR-V:hen saa kyllä thulelta polkupyörän kuljetus telineen mutta maksaa uutena 700€..
Helpoin tapa laittaa joko vararengas tai polkupyörä takakonttiin. - Anonyymi
Kärsämäki lasten liikennepuisto, aikuisten Byglom n, sinne on ostettu polkupyörä hopea väri polkupyörä teline.
Mielestäni on parempi laittaa vaikka polkupyörän lukitus viereen kuin Kivi.
3.8.2025.
Lasten liput kohta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1524892Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813586SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402243Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä952113Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?262011Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191478Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051360