Chevrolet Astro

Onko kellään tietoa chevrolet astron koneista?Kun näkyy olevan ko.autoa 4.3l V6 koneella ja uudemmat on sitten jollain vortecin koneella.Kuinka paljon ko.moottorit kestävät ajamista?Muutenkin saisi kommentoida asiallisesti ko.autoa,kun pitäisi isontaa autoa ja kaikki vinkit olisivat tarpeen.
32341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itsellä oli 4 vuotta Chervolet Astro. Auto oli hintansa väärtti. Koneella ajaa varmaan 4-5 sataatuhtta, mutta itsellä piti vaihdattaa venttilien ohjurikumit siinä 200000 km. Koneen kokoonsa nähden auto on melko herrasmiesmäinen, elikkä kiihtyy hitaasti ja huippunopeudet alhaalla. Voimaa taas on kuin pienessä kylässä, mutta ei oikein välity tiehen, kun on/oli takavetoinen. Talvella tasamaalähtökin oli työlästä, piti laittaa painoa taakse. Voi olla nykyään etuveto, vortecin koneesta en ole kuullutkaan.

Äänestä
  • 700 laatikot ei tunnu kestävän kun 2-3 sataa korkeintaan,vaikka onki halpa ja helppo korjata.Perien kanssa saa ja olla tarkkana ovat järjestäen väljiä ja lukot loppuun kulunu.kalliita korjata ja käytetty ehjä vitun kallis.Apusinpukat yleensä väljiä,myös kalliita.Helmat tuppaa mätimään.digimittaristot vittuilee pixelit pimeinä ja tosi kalliilla saa korjattuja mittaristoja.Kiva auto ajaa kun kunnossa.juu ja kun ohjurinkumit vuotaa-polttaa öljyä ei lamdaanturi taho kestää,huomaa kun alkaa viemään jopa 25l.sadalla,eikä häiriövalo yleensä syty.olen omistanu 3 astroa ja todennu niissä olevan aivan liikaa vikoja kun vertaa vaniin,ovat kyllä ihan eri planeetalta laadun suhteen.

    Äänestä

  • Mutta kun kirjoitti:

    700 laatikot ei tunnu kestävän kun 2-3 sataa korkeintaan,vaikka onki halpa ja helppo korjata.Perien kanssa saa ja olla tarkkana ovat järjestäen väljiä ja lukot loppuun kulunu.kalliita korjata ja käytetty ehjä vitun kallis.Apusinpukat yleensä väljiä,myös kalliita.Helmat tuppaa mätimään.digimittaristot vittuilee pixelit pimeinä ja tosi kalliilla saa korjattuja mittaristoja.Kiva auto ajaa kun kunnossa.juu ja kun ohjurinkumit vuotaa-polttaa öljyä ei lamdaanturi taho kestää,huomaa kun alkaa viemään jopa 25l.sadalla,eikä häiriövalo yleensä syty.olen omistanu 3 astroa ja todennu niissä olevan aivan liikaa vikoja kun vertaa vaniin,ovat kyllä ihan eri planeetalta laadun suhteen.

    Jeesatkaa vähän, ku tuo minun astro vie nyt noin 20l satasella. mistä alkaa ettimään vikaa? virranjakajan kansi ja pyörijä vaihdettu, sekä lambda(tarvikemalli). muuten toimii normaalisti mielestäni..myöskin kaasupohjassa kiihdyttäessä. ajelen nätisti, joten en usko kaasujalasta johtuvan. laittakaa vaik sähköpostia

    [email protected]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jenkkifani kirjoitti:

Onko kellään tietoa chevrolet astron koneista?Kun näkyy olevan ko.autoa 4.3l V6 koneella ja uudemmat on sitten jollain vortecin koneella.Kuinka paljon ko.moottorit kestävät ajamista?Muutenkin saisi kommentoida asiallisesti ko.autoa,kun pitäisi isontaa autoa ja kaikki vinkit olisivat tarpeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu