Tasa-arvo on luonnotonta!

Ryhtiliike

Siis ihan oikeesti! LUONNOSSA muiden kädellisten ja nisäkkäitten keskuudessa UROS on aina hallitsevampi osapuoli,ja ottaa naaraan ilman mitään vastaansanomisia! LUONNOSSA ei ole mitään tasa-arvoa tai äityiyslomaa, vaan naaraat jäävät raskaaksi tultuaan kotiin, niinkuin olla pitääkin! Naisten tuleminen työelämään ja ylipäätänsä yritys järjestää koko yhteiskunta tasa-arvoisesti on vain aiheuttanut tarpeetonta sekaannusta ja tuloksetonta sekoilua. Nykyään työnantajaa UHKAILLAAN oikeustoimin, jos ei hän palkkaa viittä vaille paksua ämmää työhön, joka parin kuukauden jälkeen jää äitiyslomalle muutenkin. Nimen omaan TÄMÄN takia miehet menestyvät työmarkkinoilla, koska miehiin voi luotttaa! Naiset ovat vain itsekkäitä, pilallehemmoteltuja oman edun tavoittelijoita, joiden oikkuihin miesten on pakko taipua tässä tasa-arvoa fanaattisesti kororstavassa "hyvinvointiyhteiskunnassa"

Naisen paikka on kotona lasten kanssa, ei työelämässä sekoilemassa. Esim USA:ssa suurin osa naisista jää kotiin hoitamaan lapsia, kun se aika tulee. Siellä ei työnantajaa velvoita tanssimaan naisen oikkujen mukaan, niin kuin meilla "tasa-arvoisessa" feministien paratiisissa, jossa työnantajan on pakko ottaa viittä vaille synnyttävä nainen töihin, kustantaa sen äityiyslomat, ja vielä maksaa päälle sijainen,ja suostua kaikkiin muihinkin sen ämmän oikkuihin kun sen on lähdettävä vaan "hakemaan lapset koulusta" KESKEN TYÖPÄIVÄN!

Tasa-arvo on suomalaisten metsäläisten keksimä hölmö sosiaalinen sääntö, jolle ei luonnossa ole MITÄÄN vertailupohjaa! Luonnossa joko uros(nisäkkäät) tai naaras(esimhyönteiset) onisompi ja näin ollen dominoivampi laji. Ja koska me olemme nisäkkäitä ja kaikenlisäksi kädellisiä, on luoja suuressa viisaudessaan tietenkin tarkoittanut, että miehen tulee hallita ja vallita naista. Senhän jo näkee, kun vertaanaisen fysiikkaa mieheen. Naisen paikka on KOTONA, ei työelämässä hortoilemassa kaikenmaailman eriskoisoikeuksien, lomien ja kiintiöitten kanssa. Armeijassakin on jouduttu naisten suhteen tekemään erityisjärjestelyjä, mikä erinomaisesti kuvaa tasa-arvon epäonnistumista. Nyt naisille yritetään uhkailemalla Ruotsin malliin taata kiintiöpaikat yritysten johtopaikoilla. Kuvaavaa onkin, että puolet kyseisen sukupuolenedustajista tukee näitä vaatimuksia. Miehen ja naisen "tasa-arvo" merkitsee AINA että mies joutuu joustamaan ja luopumaan omista oikeuksistaan naisen hyväksi, aivan kuten rotujenvälisen "tasa-arvonkin" kanssa. Tasa-arvoon luonnotonta, kiihkovasemmistolaista feministihömppää, ja naisen paikka on KOTONA jossa ei VARMASTI tarvitse sietää työsyrjintää!

22

651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ooh

      Tämä on siis seurauksena, kun serkukset saavat keskenään lapsia.

    • hyttynen

      mustaleskihämähäkki-naaras tappaa uroksen parittelun jälkeen....käyttökelpoinen ajatus...

      • Juki

        hyönteismaailmaan. Nisäkkäissä sen sijaan, esim. gorilla-uros ottaa naaraan takaapäin, kyselemättä...käyttökelpoinen ajatus..

        Muuten, ihmiset ovat nisäkkäitä...Pylly pystyyn, hyttynen! ;)


      • Ida
        Juki kirjoitti:

        hyönteismaailmaan. Nisäkkäissä sen sijaan, esim. gorilla-uros ottaa naaraan takaapäin, kyselemättä...käyttökelpoinen ajatus..

        Muuten, ihmiset ovat nisäkkäitä...Pylly pystyyn, hyttynen! ;)

        Miten niin kyselemättä?
        TIetääkseni gorillat eivät puhu, mutta varmaankin vuorovaikutustaidot ovat niilläkin paremmat kuin sinulla.


    • Juki

      Ei tuohon nyt muuta voi lisätä. Hyvä kirjoitus.

      Muuten, armeijaan hakeutuvien naisten määrä vähenee koko ajan. Alussa akat huusivat: me halutaa armeijaan, kun miehetkin päässee!! (todellisuudessa Suomen miehillä on ASEVELVOLLISUUS)

      Nyt kun sinne sitten ilman muuta pääsee, ei naisia enää kiinnostakkaan. He ajattelevat: hoitakoon miehet asepalveluksen, niittenhän on pakko sinne mennä, hähää.

      Sillä aikaa kun miehet on armeijassa, suomineidot jakavat persettä Suomessa loisiville elintasopakolaisille, joiden ei myöskään, tietenkään tarvitse asepalvelusta suorittaa.

    • Sohvi

      takaisin luontoon, ryhdikkäät miehet. Ja pysykää siellä metsässä. Me naiset palkataan Valerie S naisjoukkoineen vahtimaan pyssyjen kanssa, että pysytte siellä, ei tipu paahtopaistia, kananrintaa eikä muutakaan rintaa. Naiset ja ryhdittömät miehet, meillä on kuulkaa toivoa paremmasta yhteiskunnasta!

      • Valerie S.

        Otan tehtävän mielelläni vastaan.


    • gdgsdfg

      sgfsgs

    • Sielikki

      Ei luonnossakaan uros saa naaraalta jos naaras ei ole kiimassa. Kyllä ne urokset luonnossakin joutuu vonkaamaan ja kävelemään naaraan perässä, naaras määrää milloin uros pääsee pukille.

      • Valerie S.

        Aivan.Ei ehdi tarkistella tosiasioita tuo tyyppi.
        Kun on suuri suu ja pienet aivot ei parempaa kertakaikkiaan synny.
        Cutting up-tervesin,
        Valerie


    • Valerie S.

      Älähän nosta päätäs sieltä pusikosta, muuten voi käydä vähän huonosti.
      Cutting up-terveisin,
      Valerie

    • Hertta

      Nyt on sitten sovinismi-palsta. Siellä on miehen paikka.

      • minä

        Sovinistipalstalla on sovinismikeskustelusta kiinnostuneiden ihmisten paikka.


      • Hertta
        minä kirjoitti:

        Sovinistipalstalla on sovinismikeskustelusta kiinnostuneiden ihmisten paikka.

        Sangen monet naiset pitävät suurta osaa tämän palstan miespuheenvuoroista sovinistisina.

        Jos kerran miehet katsovat oikeudekseen arvioida niitä ja näitä naisten mielipiteitä/kirjoituksia/toimintatapoja (ääri-)feministisiksi, niin on meillä naisillakin oikeus määrittää, mikä on sovinistista.


    • meddie

      ...eläinmaailmassa naisvalta on enemmän sääntö kuin poikkeus. Naaraat ovat ne jotka päättävät kenen kanssa parittelevat, siihen ei uroksilla ole mitään sanomista. Kädellislaumoissa on usein ainakin näennäinen urosjohtaja, mutta esimerkiksi eräällä paviaanilajilla naaraat ovat ne jotka oikeasti päättävät minne lauma kulloinkin menee. Sama pätee muuten myös villihevosiin ja norsuihinkin. Käykää koulunne loppuun ennenkuin tukeudutte luuloihin tiedon sijaan.

    • mikko

      se, että ihmislajin naaraat ovat ne, jotka ovat kiinnostuneet ulkonäöstä, ehostamisesta jne., on aiheuttanut monille etologeille päänvaivaa: naaraat saavat kyllä munaa koska haluavat, urokset pääsevät siittämään vain, jos ovat tarpeeksi hyviä, joten urosten tulisi olla kiinnostuneempia vetovoimastaan.

      toisaalta lajeilla, joilla on kestävä parisuhde, ei ole useimpia niistä ongelmista ja konflikteista, mitä ihmisen parisuhteeseen ja parinmuodostukseen liittyy. ilmeisesti ihmisen siirtyminen muiden kädellisten yleisimmästä systeemistä, jossa paras uros siittää naaraan silloin kun se haluaa (esim. paviaanit), kestävään parisuhteeseen ja lapsenhoitoon on jäänyt hyvin puolittaiseksi.

      ihmisyhteisöissä naiset ja miehet ovat aina jakaneet työt, toki karkeasti niin, että nainen kerää ja tekee käsitöitä, mies metsästää. metsästysretket ovat toki olleet pitempiä kuin naisten tekemät keräilymatkat, mutta kumpikaan sukupuoli ei kotona ole juuri viihtynyt. ravitsemuksen ja elämisen kannalta molempien sukupuolien panos on ollut välttämätön.

      "naiset kotiin"-ajatus on porvarillista, tavallisten ihmisten (myös naisten) työn hedelmillä elostelevien paisuneiden nulikoiden haihatusta, johon ei omalla työllään ja todellisuudessa elävällä kansanosalla ole varaa (tai tarvetta).

      tutkittaessa ryhmäprosesseja havaitaan, että ryhmät joissa on sekä naisia että miehiä, kykenevät paljon tehokkaampaan ja syvällisempään ongelmanratkaisuun.

      naisten palkkaamiseen sisältyy riskejä, naiset saavat pienempää palkkaa (toki suuremmassa määrin kuin nuo riskit edellyttäisivät). missä on katkeruutesi aihe?

      alusvaatelisä? johtuu siitä, että varusteet on alunperin suunniteltu miehille

      naiset pääsevät omiin tupiin? täytyykö perustella?

      mitä muuta?

      tästä ei muistaakseni ole lakia. taitaa työnantaja vain olla tossun alla..

      naisten urakehityksen pahimpia esteitä on monilla aloilla juuri sitoutuminen työyhteisön arvoihin eikä kuin omaan urakehitykseen (ainakin miehiin verrattuna).

      ps. kädellisten sosiaaliset kuviot ovat niin monimutkaisia ja omaleimaisia, ettei yli lajitason voi sanoa paljonkaan.

    • Sanelma

      aiemminkin mitä kohteliaimmin, kumma kyllä, ei löytynyt vapaaehtoisia - siispä, olen nainen, valmis harkitsemaan kotona "pysymistä", mikäs sen mukavampaa. Jo toisen kerran ystävällisesti peräänkuulutan tahoa, joka kustantaa kotona oleskeluni. Melusta päätellen sen tekee jopa mielellään nimim. Ryhtiliike, mutta sanotaan tyhjien tynnörien kolisevan eniten...

    • 333

      33333

    • Sirpa

      Ensinnäkin: useimpien nisäkkäiden kohdalla on niin, että uros pääsee pukille n. kaksi kertaa vuodessa. Tällöinkin vain vahvin uros, ehkä noin joka kahdeskymmenes. Sekö olisi ihmismiehistä hyvä järjestely? Siksi toisekseen, puhe että urokset raiskaisivat naaraita mennen tullen on höpöpuhetta. Esim. hevosten kohdalla on niin että tamma ei päästä oria pukille ennen kuin tamman omat halut ovat heränneet. Kuinkas nyt uroksien suurin osa pakottaisi naaraan yhdyntään? Eihän useimmilla nisäkkäillä ole käsiä joilla pidätellä naarasta, ei myöskään aseita millä uhata. Naaraslinnuilla on siivet, joilla lentää pois paikalta.

      Siksi toisekseen, annas olla kun nainen suostuu jäämään kotiin. Sitten alkaa miesten itku siitä kun naisilla on niin helppoa ja kivaa. Tää on epistä! Akat töihin!

      • Valrie S.

        Aivan, Sirpa.
        Useimmilla nisäkäsuroksilla ei ole käsiä eikä aseita.Ja naaraslinnut voivat vain lentää pois raiskaajan alta.
        Mutta mies-peto-raiskaaja-tappaja, mites hän.
        Hänellä kun on kädet ja aseet.
        Kuis olis, kumpikos olisi helpompaa toteuttaa: Hakata miehiltä kädet ja tirri pois vai opettaa naiset lentään?
        Vihje: Cutting up!
        Rakkain terveisin,
        Valerie


    • ...

      ...

    • Chimera86

      kuules nyt,kolmijalkainen kutale! kuka ne muijat pistää paksuksi,häh? kuka?!?!? aivan,itse tämä täydellinen,luomakunnan diktaattori,MIES!!!!! eli jos valitat siitä,ku muijat on paksuina,saat syyttää omaa sukupuoltas! teillä äijillä ku on nii kiire panna jokasta vastaantulevaa kaunotarta!
      ei mikää ihme,et feministit "meuhkaa"- mä olisin tässä vaiheessa kivittäny kuoliaax joka ikisen miehen,joka mun tielle yrittäis tulla! saatanan miehenkutaleet,aina ootte niin pröystäileviä ja hienoja ja silti ette muuta osaa ku panna ja valittaa! muuta vaikka somaliaan ja mee sinne alistaa naisia ja selittää luonnon ihmeellisyyksistä muille miehille,jotka ei uskalla olla eri mieltä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      652
      8005
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2293
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2209
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1788
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1280
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1244
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1173
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      853
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      59
      828
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      760
    Aihe