ABC news raportoi:
http://www.youtube.com/watch?v=fUeoem1gR3s
http://www.youtube.com/watch?v=fUeoem1gR3s
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
takia en voi sietää kreationisteja. Ihan perususkovaisetkin ovat ruvenneet tuntumaan epäilyttäviltä, kun mietin että josku nekin on piilokreationisteja. Kaverisuhteet menee katkolle. Lopettakaa!
apuuuuva
Kyllä suomesssa onkin asiat toistaiseksi hyvin, kun valtionkirkkon kanta on että luomiskertomus=uskonto evoluutio=tiede. Jolloin ristiriidan olemassaolo katoaa samantein.
Kaikki totalitääriset ideologiat pyrkivät aivopesemään tulevat sukupolvet oman totuutensa kannattajiksi. Pohjois-Korea, Iran ja muut, sekä nämä amerikkalaiset lahkot, joihin kreationistit ja älykkään suunnittelun kannattajatkin kuuluvat. Kuten Lemmy niin osuvasti on runoillut: If your head is allright, you don't need the binoculars to see the light. Don't need no miracle vision, you bet your life I don't need religion.