Koraani/Raamattu -kohut

Uskovaton

6

163

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta katsoppa

      tuo muka "kuohuttava" tekele: http://liveleak.com/
      Mitä siinä olisi sellaista, mitä emme jo tiedosta.

      • .com

        "Šokkisivusto

        Šokkisivusto on verkkosivusto, jonka tarkoituksena on olla katsojille epämiellyttävä ja šokeeraava kokemus. Se sisältää useimmiten ihmisiä järkyttävää, oksettavaa, ulosteisiin liittyvää, erittäin mautonta tai brutaalia kuva- ja videomateriaalia.

        Trollien yleiseen tapaan kuuluu kierrättää näitä sähköposteissa, keskustelupalstoilla ja pikaviestipalveluissa.

        Ogrish.com

        Ogrish.com (nykyisin, 31. lokakuuta 2006 lähtien LiveLeak) oli sivusto, joka sisälsi šokeeraavia videonäytteitä ja kuvia sodista ja onnettomuuksista."

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Internetin_šokeeraussivut


    • ...s..s
    • elokuvia

      ja dokumentteja. Aiheuttavatko dokumentit ja elokuvat jotka kuvaavat natsien rikoksia ihmisyyttä vastaan negatiivista suhtautumista natseihin? Ovatko ne näinollen ihmisryhmää vastaan kiihottavia?

      Minun mielestäni fasististen ääriliikkeiden aikaansaannoksista on peittelemättä tiedoitettava. Edustivatpa nämä sitten kansallissosialismia tai poliittista islamia ns. islamofascismia.

      Kyseisessä dokumentissa ei islamisteista esitetä mitään paikkaansapitämätöntä parjausta, vaan islamistien tekoja (aatetta edustavina ryhminä) tuodaan esille. Myös islamistijohtajat ja mielenosoittajat saavat äänensä kuuluville siitä miten oikea- ja vääräuskoisten väliset ongelmat tullaan aikanaan hoitamaan. Koraanin säkeitä ja niiden nykyaikanakin vaikuttavia tulkintoja tuodaan esille varsin asiallisesti.

      Syy miksi dokumentti nähdään kiihoittavana, johtuu siitä että siinä käsitellään asiaa joka on niin järkyttävä jo sinällään, ja ihmisryhmää jolla on luontainen taipumus kiihoittua tappovimmaan jo äärimmäisen vähäisistäkin vastoinkäymisistä.

      • suomalaisten poliitikkojen

        täytyy kansalliset etumme hyläten väkisinkin haalia noita islamilaisia maahamme johonkin kiintiöstatukseen vedoten?
        Kohta lähtee Mozarella-juusto, koska siinä kuulemma on liikaa dioksiinia takaisin Italiaan. Kas kummaa, kun elintarvikevirasto sittenkin siellä toimii, mutta panostettava heidänkin olisi enemmän noiden murjaanien palauttamiseen lähtökohtiinsa. kuten Suomenkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4028
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2891
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2310
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1311
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      899
    6. 131
      875
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      844
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      811
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      756
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      750
    Aihe