Siitä tämä väittely vaan johtuu

kun adventisteilla on totuus, niin laittomuuden pulustajat väittävät kokoajan vastaan kun he ovat niin babylonin porttojen uskossa että adventistien nuhde tuntuu heistä sietämättömältä! Jos adventismin vastustaja Haamanit pystyisivät, niin he raivaisivat tieltään tuon Mordokain!
4105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ilm 14:9-11
9
Ja heitä seurasi vielä kolmas enkeli, joka sanoi suurella äänellä:
"Jos joku kumartaa petoa ja sen kuvaa ja ottaa sen merkin otsaansa tai käteensä,
10
niin hänkin on juova Jumalan vihan viiniä,
joka sekoittamattomana on kaadettu hänen vihansa maljaan,
ja häntä pitää tulella ja tulikivellä vaivattaman pyhien enkelien edessä
ja Karitsan edessä.
11
Ja heidän vaivansa savu on nouseva aina ja iankaikkisesti,
eikä heillä ole lepoa päivällä eikä yöllä,
heillä, jotka petoa ja sen kuvaa kumartavat,
eikä kenelläkään, joka ottaa sen nimen merkin.

Mutta jos tarkoitit sitä, kun he puuttuvat
muiden kirkkojen sisäisiin asioihin ja kaikkien
kristittyjen - se sunnuntai pedon merkkinä-oppi -
missä jakeessa tuossa tai lauseessa tai sanassa
se muka ilmoitetaan.

Jos et kykene perustelemaan syyttelyjäsi,
tuki suusi - kuin pappi Sakarias taannoin!
Amen!!

Äänestä

Neuvo: Meillä on nykyinen totuus, totyys tälle ajalle.

Totuus on muuttuvaa.

Äänestä

Mikä totuus adventisteilla on?

Jeesus sanoo että Hän on tie totuus ja elämä.

Adventtitotuus on muuttuva, adventisteilla on oma totuus. eri kuin raamatussa. Eli heillä ei ole raamatun totuutta

Äänestä

jättää tänne keskenään olemaan samaa mieltä?
Voisi olla mielenkiintoisia keskusteluja teillä???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yksinomaan kirjoitti:

kun adventisteilla on totuus, niin laittomuuden pulustajat väittävät kokoajan vastaan kun he ovat niin babylonin porttojen uskossa että adventistien nuhde tuntuu heistä sietämättömältä! Jos adventismin vastustaja Haamanit pystyisivät, niin he raivaisivat tieltään tuon Mordokain!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu