tartu mikkiin

vaan enpä tiedä minne kirjoittaisi kommetteja siitä! Tänään ainakin oli taas liian jatsahtavia solisteja. Mutta onneksi tuli ihan tavallistakin musiikkia välillä ja laukoivat osan kappaleista hyvin. Ja parannusta on tapahtunut kun karaokelaulajat ovat vähän tasokkaampia kuin ennen. Ja juontaja kyllä osaa laulaa, mutta toivottavasti ei ala laulamaan liikaa, ettemme me katsojat kyllästy.
5316
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä parannusta siinä on,kun "karaokelaulajat ovat vähän tasokkaampia kuin ennen", eikö se ole sen arvaushomman hauskuus, kun biisi esitetään niin huonosti, että on vaikea saada selvää, mikä kappale se on? Ei se ole kivaa, jos se on liian helppoa.

Äänestä

Samaa mieltä! Tartu mikistä nähtiin tänään hyvä jakso! Etenkin Minna Frimodig loisti! Liian aikaisin on hänetkin Idolsista tiputettu, ottaen huomioon, että kakkoskaudelta ei finaalista monta ole mieleen jäänyt! Häneltä kuulemma tulossa kokopitkä tänä vuonna :)

Äänestä
  • johtui paljolti siitä, että Johanna Försti, joka on Suomen soulkuningatar, ei tiennyt noita iskelmälurituksia, joista osa oli kyllä aika keskinkertaisia.

    Äänestä

on selkeästi joka jakso "teemajakso". "Kilpailijat" valitaan teeman mukaan. Perjantaina se oli soulahtava tai jatsahtava... Eräällä kerralla se oli heavyyn painottuva.

Äänestä

Mukavaa sinänsä, että ohjelmassa on erilaisia teemoja. Kunhan vain ei tule esim. Rajattomia koko porukalla tms., niinku BumtsiBumissa alkoi käymään, kun ideat loppuivat. Toivottavasti ohjelmalle ei kuitenkaan niin kuin BumtsiBumille, että samoja laulajia "kierrätettiin"...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosi hyvä kirjoitti:

vaan enpä tiedä minne kirjoittaisi kommetteja siitä! Tänään ainakin oli taas liian jatsahtavia solisteja. Mutta onneksi tuli ihan tavallistakin musiikkia välillä ja laukoivat osan kappaleista hyvin. Ja parannusta on tapahtunut kun karaokelaulajat ovat vähän tasokkaampia kuin ennen. Ja juontaja kyllä osaa laulaa, mutta toivottavasti ei ala laulamaan liikaa, ettemme me katsojat kyllästy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu