Olen 15. kärsin kuukautisista ihan kauheasti. kerran jouduin sairaalassa käymään kipujen takia, ja lääkäri sanoi että jos haluan niin e-pillerit kannattaisi aloittaa helpottamaan.
Jos aloitan e-pillerit, enhän joudu mihinkään testeihin esim gynelle? en halua! seksiä en ole harrastanut.
Mitä tehtävä e-pillereiden eteen
5
487
Vastaukset
- Sanz
Jos haluat e-pillerit, tulee sinun saada lääkäriltä niihin resepti. Sinulle tehdään gynekologinen tutkimus. Siinä katsotaan että kaikki on kunnossa. Ei kannata pelätä, se ei ole kamalaa eikä kivuliasta.
- tutkimusta
Aina ei tehdä sisätutkimusta, jotkut lääkärit jopa antavat ensimmäiset pillerit (3kk) ihan pelkän juttutuokionkin perusteella saman tien mukaan.
- josku
itse sain ekat (3x21) pillerit koulun terkkarilta juttelun päätökseksi. sitten kun pillerit loppuivat menin lääkäriin missä tehtiin tutkimus ja muutenkin keskusteltiin onko tullut mitään oireita sun muuta. muistaa vaan käydä säänöllisesti tutkimuksissa.
- 29304
aijaa no sitten taidan mielummin kärsiä menkoista kun kerran joku tutkimus tehtäis. mut kiitos tiedosta
- luojamikäblondiolet
29304 kirjoitti:
aijaa no sitten taidan mielummin kärsiä menkoista kun kerran joku tutkimus tehtäis. mut kiitos tiedosta
sitten mieluummin =D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15211518
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424346Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392708Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071636Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?921481Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431