Remeron

Mitä mieltä ootte , olen syönyt remeronii annoksella 45mg, nyt lääkäri käski lopettaa suyönnin heti, onks se liian nopee lopetus, mitä mieltä ootte???
2297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et kertonut ikääsi, varmista asia soittamalla lääkärille ja tee lääkärin ohjeen mukaan. Joissain tapauksissa hoitoa tulisi jatkaa siihen saakka kun potilas on ollut täysin oireeton 4-6 kuukautta. Tämän jälkeen hoito voidaan asteittain lopettaa.

Äänestä

Mulla on kyseistä lääkettä vähennetty asteittain ja muutos on tehty todella pitkällä aika välillä. Ja koko ajan on seurattu vointia! Vieroitusoireita tuli alkuun mm. unettomuutta ja rauhattomuutta. Jos lopetat ihan seinään, voi varautua siihen, että unet karkaa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sersr kirjoitti:

Mitä mieltä ootte , olen syönyt remeronii annoksella 45mg, nyt lääkäri käski lopettaa suyönnin heti, onks se liian nopee lopetus, mitä mieltä ootte???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu