Euroviisut 2008

Niin Rakkaat huuhaat, mitä mieltä olette suomen biisistä?? Itte olen sitä mieltä, että olis hyvä, jos kundit latais Englanniks. Frederik alkuun huutamaan "huuh haah huuh haah", eiks jeh http://www.youtube.com/watch?v=TheV9eBTT3Q.
6289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

koko homman vois lakkauttaa,muistuttaa enemmän ja enemmän huuhaata!

Äänestä


  • mikhaildenisov kirjoitti:

    varmaan moni muu.Aloitus tuli varmaan Eurovision mukana ja voi kadota myös sinne!!

    pysty tajuamaan mikä hinku sinne on mennä ittensä nolaamaan... vuosikymmenestä toiseen.

    Eikä kantsi tulla sanomaan mitään siitä Lordi-jutusta, se oli joku kollektiivisessa mielenhäiriössä tehty valinta tai muu onnenkantamoinen.

    Äänestä

Teräsbetoni ei mahdu omaan "Paras Bändi Top10000"-listalleni, mutta antaa poikien hoilata.

Ei se Euroviisu-voitto mitään merkkaa, paitsi ehkä voittajalle keikkoja ja levymyyntiä omassa maassaan. Lordi breikkas kunnolla Suomessa voittonsa ansiosta, mutta en tiedä miten Euroviisut ovat heitä auttaneet myynnissä ulkomailla. Kyllä he tekevät kovaa duunia menestyksensä eteen muutenkin. Tuollaiselle tarpeeksi(mutta ei liikaa) crazybändille se on ehkä hyväkin foorumi.

Euroviisut on karnevaalit joista voisi sanoa että "ei se päämäärä ole tarkoitus, vaan se matka". Ihmiset vain pitävät hauskaa ja voittaja jää jokatapuksessa unholaan vuosien saatossa. Paitsi että se Lordi ei varmaan unohdu koskaan nykysuomalaisten mielestä..

Äänestä

mahdollisuuksia suomeksi laulettuna. Kojo-Kojo on taas kerran tulos.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HerrHarmi kirjoitti:

Niin Rakkaat huuhaat, mitä mieltä olette suomen biisistä?? Itte olen sitä mieltä, että olis hyvä, jos kundit latais Englanniks. Frederik alkuun huutamaan "huuh haah huuh haah", eiks jeh http://www.youtube.com/watch?v=TheV9eBTT3Q.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu