Uskonto on ihmisten manipulointia. Monet jo siitä irrottautuneetkin joutuvat harhaan ja liittyvät uudelleen. Niin vahvaa on ihmisten manipulointi.
Ihmisiä manipuloidaan ikuisen elämän toissa. Kaikki maailmalliset tulevat kuolemaan hamageddonissa, joita Jehovan todistajat hautaavat kauhakuormaajilla saasteena.
Ihmisiä manipuloidaan ikuisen elämän toissa. Kaikki maailmalliset tulevat kuolemaan hamageddonissa, joita Jehovan todistajat hautaavat kauhakuormaajilla saasteena.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jehova hoida sen asian kuten teki vedenpaisumuksen jälkeen vai luuletko et sisaret lähtee lapioimaan ruumiita korkokengät jalas ? Ei meille kuulu tietää tätä asiaa nyt, se on Jehovan käsis,ei tarvi sun pientä päätä moisella vaivata.Asiat selviää aina ku ne on ajankohtaisia
et paratiisissa ollaan korkokengissä
kai siellä ny paljainjaloin kukaan ole. Siellä on kenkätehtaita joissa jehovantodistajat raataa pitkää päivää tehden kenkiä. Sitten siellä on vaatetehtaita, ym. Jehovat joutuu raataan töitä siellä paratiisissaan. Toista se on meillä uskovaisilla, kun pääsemme taivaaseen, niin saamme laulaa taivaallisia lauluja ja iloita Herrankanssa kirkaudessa! On se niin ihanaa olla uskossa Jeesukseen!
Tottahan toki tuossa Vt-seuran täydelleen ennallistetussa pararatiisissa ollaan raamatullisesti ilkosen alasti.
vai että korkokengissä paratiisissamenpä ole hullumpaa kuullut,kai sielläkin on jt pukeutumiskoodi