Suurin suru on sanaton

:-( mauton temppu

Ei voi tajuta sellaista 'surua', joka vaatii polkaisemaan jonkun mauttoman runon välittömästi ennenkuin kukaan omainen ehtii asiasta edes rykäistä. Järkyttävää kunnoituksen puutetta alkaa lanseeramaan itseään toisen isona veljenä ja ohittaa menehtyneen omaiset. Tuollainen ihminen ei ole oikeasti kokenut läheisen menetystä tai muuta surua. Turha väittää, että on olemassa monenlaisia suremistapoja. Ei kukaan pysty oikeassa ja aidossa surussa tempomaan runoja lehtiin eikä antamaan mitään haastatteluja koska suru ja ikävä täyttää koko mielen ja mykistää ja lamauttaa. Myös nykyajan julkkikset naurattaa, kun jossain 'masennuksess' pystytään muka kirjoittamaan kirja ja terapioida itseään sillä tavalla (ei tosin liity tähän). Oikeasti masentunut ei kykene juuri mhinkään päivittäiseenkään toimintaan saati työhön. Läheisen menetys aiheuttaa masennuksen, josta selviämiseen menee pitkään ei sillon runoja kirjoiteta!. Kristianin viimeisin juoruakkatemppu on kertoo Kristianin mielenliikkeistä aina vain selvemmin. Keskittyisi tekemään musiikkia ja opettelisi olemaan puhumatta paskaa. Onko keikat vähissä kun pitää pitää itsensä lehtien palstoilla muuten? Kristiankin forumilla ei juuri tunkua näy, Pitikö ottaa Ari-kortti että saisi taas vähän puheenaihetta. Ari myy. Vaikka Kristiania. Toivottavasti Kristian nyt saisi pari säälikeikkaa Arin avulla.

9

648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pakko sanoa

      Olen fanittanut tätä artistia ja tykkään lauluistansa edelleen. Pakko on silti sanoa, että tämänhetkinen julkisuus hämmästyttää.

      ...lähdössä matkalle, odottaen kuljetusta kentälle, siitä tämä eksoottinen postausaika.

    • paljonkann

      en paljon kistianista tiedä, enkä välitä, muttet sinäkään masennuksesta..huoh..

    • mauttomasta kirjoituksesta

      Niin, Ari Koivunen osaa surra oikealla tavalla, muut ovat väärässä? Mielestäni aloittajan kirjoitus on mauton. Kristian Meurman on kuitenkin se, joka on surun kokenut, ei kukaan Arin fani.

      • mainita mitään

        Siitä, että Ari Koivunen osaisi surra oikealla tavalla? Mistä niin päättelet?

        Mielestäni sinun kommenttisi on mauton.


      • tarkkaan kuinka
        mainita mitään kirjoitti:

        Siitä, että Ari Koivunen osaisi surra oikealla tavalla? Mistä niin päättelet?

        Mielestäni sinun kommenttisi on mauton.

        Ari Koivunen on surrut, ja samaistuu häneen koska käyttäytyy itse samalla, vaikenevalla tavalla.

        Mutta voi olla myös erilaista käyttäytymistä!


    • haukkuminen

      kuuluu myös oikeaan surun käsittelyyn, ja varsinkin vähän viina ottaneena saa sanoa mitä huvittaa. Sellainen surun käsittely on niin jeeeeeeeeeees. Sillä tavalla sitä suurta surua ulostetaan vähitellen. Juu.

      • kulttuurikodissakin

        mistä sä tiedät, ettei kristian ole syyllistynyt itse samaan?? Hienon sivistyksen ja käytöstapojen takana kun voi olla vaikka minkälainen toisia mollaava paskiainen.


      • on. Komeiden
        kulttuurikodissakin kirjoitti:

        mistä sä tiedät, ettei kristian ole syyllistynyt itse samaan?? Hienon sivistyksen ja käytöstapojen takana kun voi olla vaikka minkälainen toisia mollaava paskiainen.

        julkisivujen takaa sitä voikin löytyä vaikka mitä, mutta suojaverkosto on usein niin vahva, ettei p****n haju pääse leviämään.


    • haluan puhua tunteistani

      Olen kokenut erittäin läheisten henkilöiden poismenon, ja niissä tilanteissa minun ei ollut hyvä vaieta. Halusin käydä asiaa läpi usein ja nettipalstoillakin, heti kun suruviesti oli tullut!

      Kristianilla on ollut päiväkirja jo kauan, ja hänelle sinne kirjoittaminen on rutiinia. Laulu ja kaikki muukin on POIMITTU sieltä lehtien sivuille. Ehkä oli vaikeaa aavistaa, miten isot kohut niistä nousevat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      650
      7964
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      466
      2254
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      232
      2161
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      1725
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1237
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1231
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      1123
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      841
    9. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      776
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      742
    Aihe