Aamulehti onko teidän mielestä muuttunut tai huonontunut? Yli kaksikymmnetä vuotta on minulle tullut kestotilauksena, jonka jälkeen muutin pätkätilaukseksi ja nyt lopetin kokonaan. Ostan nykyään läheisestä kioskista esim viikonloppuna. Tuntuu Aamulehti ei enää "viivy " aamukahvini kanssa kovinkaan kauan, kuin mitä on ollut aikaisemmin. Sellaista hyvää ja "kunnollista" lukemista, sitä on hävinyt. Nykyään Aamulehti on paloiteltu, on iso ja pienet liitteet. Ärsyttävää, ja lehti myös tuntuu käsissä aika kovalta. Tänäkin aamuna kahvikuppini jäi kesken, lehti jo luettu, nautinnollista lehdenlukuaamua, eipä oikein tuntunut missään.
Olettekokin huomanneet sellaista muutoksia? Mitä ajattelette nykyisestä Aamulehdestä ja sen sisällöstä? Olisi kiva saada ajatuksia ja mielipiteitä.
Aamulehti
4
740
Vastaukset
Moi-Mariannika:meidän perh./-suvulle lehti on tullut
vuosi kymmeniä.Olen yrittänyt ottaa eron,mutta ei se
vain tahdo onnistua-jatkettava on.
Vaikka eri viestimiä on,painettu sana mm.aamul.on ehdoton traditio,tottumus-tapa-,voiko jo puhua riippuvuus suhteesta että eron tuomasta negat.tunteesta?
Ts.ei kaikki vanha ja hyväksi koettu saa "kuolla".
Uudist.ei tuottanut minulle pettymystä,oikeastaan päin vastoin-pidin heti siitä.
Ainoastaan-erilliset mainos siv.saisivat niputtaa yhteen peräkkäin,ettei toiselle puolelle painettaisi uutisia, kork.vain joitain pieni muotoista tiedote asiaa.
Sisältökin ihan mukiin menevää sekä löydettävää.
Yritä tai muokkaa asennettasi kriittisyydestäsi,
mutta ei vastoin omaa rehellistä tunne tilaa.- entinen nokialainen
miksi aamulehdessä kirjoitetaan esim että puna-armeija puhdisti kannaksen 44 yms.
punavihreä toimittajakunta ulos!
- pihlis42
Olen aikeissa lopettaa koko lehden tilaamisen. Yhtenä esimerkkinä TV ohjelmatietojen supistaminen
kuten TV7 ohjelmatietojen pois jättäminen. - Määä110
Aamulehden journalismi on nykyään sitä tasoa, että käydään Laukontorilla tms. paikassa kyselemässä ihmisiltä, että mitäpä kuuluu. -Missä ovat ne hyvä reportaasit, joita ennen vanhaan sai Aamulehdestä lukea? Vielä tulee Aamulehti, kun vaimo haluaa tilata. Itse en mokomasta enää maksaisi vaadittua summaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377252
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463514- 603241
- 422859
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482546Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272445IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1811745- 471521