kansanedustaja rikkoi lakia

ilkka pikkuhousu

hitto että naurattaa nämä kansanedustajien ja ministerien oikeudet olla itsensä tuomareita ja arvostelijoita.

miettikää jos normaali duunipaikassa työntekijä käyttäytyy ammatissaan epäsopivalla tavalla, niin mitä siitä seuraa välittömästi?
-kengänkuva on perseessä ennen ruokatuntia.

mitä tapahtuu jos ministeri vetää hommansa kirjaimellisesti päin vittua?
-ministeri itse sanoo tiedotustilaisuudessa..."EN EROA TÄMÄN TAKIA"

helppoa kuin heinänteko. seuraavan kerran kun nussitte hommanne kunnolla päin vittua työpaikallanne, niin katsokaa palkanmaksajaa suoraan silmiin ja sanokaa... "en eroa tämän takia" ja menet jatkamaan töitä taas normaalisti ja homma on näin käsitelty.

otetaan suoraselkäisestä ilkka pikkuhoususta mallia. täytyykin huomenna nostaa firman tililtä 200 000 euroa huvittelurahaa ja sanon pomolle..."en eroa" ja sillä selvä.

3

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä on rikottu?

      Paitsi yksityisyydensuojaa, mutta sillähän ei tunnu massalle olevan väliä kun ei itse koske.

    • varmasti

      nostan melkoisen äläkän, jos ikinä minut uhataan irtisanoa tai painostetaan eroamaan töistäni sen vuoksi, mitä viestejä ja kenelle olen lähettänyt! Siihen voisi olla liitollanikin paljon sanottavaa. Niin kauan kuin työni hoidan, ei yksityiselämäni muille kuulu. Saman oikeuden luulin olevan kaikilla.

    • Mamitsu

      Jos lähetät vaikka työpaikaltasi minkä moisen panotarinan jollekin hutsulle niin kukaan ei korvaansa lopsauta saati että saisit fudut sen tähden.
      Turha höpöttääkään muuta.
      Jos saat potkut niin aivan muista syistä Esim. Hoitamatta jätetyt työt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      59
      5900
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      79
      3269
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2441
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2095
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      2028
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1843
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1629
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      83
      1222
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1216
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      81
      1085
    Aihe