tummaa

Kun reikiä ei pitäisi olla. Minulle tehtiin tarkastus reilu 2 kk sitten, huomasin tänä aamuna sellaista mustaa parin hampaan välissä, toisessa hampaassa ihan kuin se olisi ikenessä ja toisessa ehkä hiukan myös hampaassa.

Mitähän tämä voisi olla?
2353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tupakkia?????

Äänestä

..hammaskiveä. Tai värjäytymää esim. kahvista tai jostakin suun desinfiointiaineesta (OralB).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hampaiden välissä kirjoitti:

Kun reikiä ei pitäisi olla. Minulle tehtiin tarkastus reilu 2 kk sitten, huomasin tänä aamuna sellaista mustaa parin hampaan välissä, toisessa hampaassa ihan kuin se olisi ikenessä ja toisessa ehkä hiukan myös hampaassa.

Mitähän tämä voisi olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu