mikä elokuva tämä on ?

kertokkee

se alakaa silleen että siinä vilisee pitkä liuta ihmisten nimiä peräjäläkeen valkosella isolla kirjaimella tehtynä .se tuli telkkarista tai radiosta joskus ehkä 93-99 vuonna .-tai sit mää vuokrasin sen...

se oli ulukomaankielinen ja aika hyvä elokuva vieläpä !

sit sen alaku musiikki meni silleen jännästi -bun ,tsik tsik ,bum ,skiuuuviuuu ,bum ,tu-tu-tum .se oli niinku jollain jousi-tai puhallinsoittimella .

itse juoni oli jotenkin niin että alussa eräs ihminen suuttuu ja sit ehkä rakastuu ,vai oliko se sama leffa ?-no kumminkin sit loppuu kohti tulee kurttuja ja viivoja (joku häikkä varmaan).
sit tuli semmonen "hetkinen" kyltti ja oli siinä 3 minuuttia ja risat .se on ainakin varmaa että siinä ehkä oli autoja ja niissä istui ihmisiä sisällä .
sit loppumusa tuleekin jo ja taas samoja ihmisten nimiä ja jotaan muita juttuja .-ainiin lopussa oli hauska kevennys joka nauratti ehkä .

mulla oli mustavalko telkka siihen aikaan mutta ehkä se oli värielokuva ,tiedä häntä .

katsoin tämän kaverini kanssa joskus joka makaa nyt koomassa eikä kerro leffan nimeä vaikka kyselen joka päivä ,kumma heppu ,prkl.

nyt on niin paljon vinkkejä kun muistan ,kertokaa nyt joku pliis mikä elokuva se on !!!!!!

---ehdottakaa jotaan ees jos tärppäis---

nimimerkki: elina ,siis alina ,eikun irina -tai sinnepäin...

mulle voi lähettää S-postia jos haluaa seuraa...(asun suomessa ,vai oliko se pohjoismaissa vai ...)
--------------------TÄÄ ON TÄRKEETÄ------------

2

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taikeli

      tuo ajankohta viittaisi vahvasti ternimaattori 3 -elokuvaan (swartseneekeri) ja musiikkikin tuntuu täsmäävän .

      hyvää kesää !

    • Naakka

      Tää on tää siis ton siis Zizizlaw Örja Sostakoovitsin "Laulut pellolla ja muita horinoita III". Helvetin massiivinen pätkä! Giorgos Antabuksen esittämä Kerbos "Asfalt" Matteus-Passio on elokuvahistorian epäonnisimpia perunanväärentäjiä. Juoni on Film Noir silakka-genren legendaarisimpia, joskin ehkä kaikkien aikojen sekavin.

      Todella hieno elokuva. Jännittävämpi kuin Bambi.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      101
      4507
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3343
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      36
      1388
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1183
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      37
      1116
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      13
      1064
    8. 158
      1007
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      934
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      872
    Aihe