Kalkkiolkapää

Miten saa helpotusta vihlovaan olkapäähän ja särkevään lihakseen?? Todettu kalkkiolka, lääkäri käski vain odottaa vuoden pari jotta kalkki lähtee liikkeelle itsekseen. Onko jotain jumppa vinkkejä tai muuta helppistä?? Todella kiusallista kun autolla ajosta ei tule mitään ja unen puute on kohta jo häiritsevää.
11712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Älytön ohje odota vuosi pari."

Jos lääkäri on terveyskeskuksen omalääkäri, kysy koska se lääkäri on lomalla ja varaa uusi aika, tai vaadi päästä toiselle lääkärille.

Ole tiukkana älä anna periksi ajanvarauksessa.

Ihan varmasti siihen löytyy apua, kuten "liimaolkapäähänkin". Siinä kylmäkääre ja hieronta alussa, myöhemmin sopii myös lämpö.
Olin lähdössä etelän lämpöön, lääkäri ehdotti kaivautumista lämpimään hiekkaan, kun ensin oli hoidettu kylmällä ja hieronnalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Särkee särkee kirjoitti:

Miten saa helpotusta vihlovaan olkapäähän ja särkevään lihakseen?? Todettu kalkkiolka, lääkäri käski vain odottaa vuoden pari jotta kalkki lähtee liikkeelle itsekseen. Onko jotain jumppa vinkkejä tai muuta helppistä?? Todella kiusallista kun autolla ajosta ei tule mitään ja unen puute on kohta jo häiritsevää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu